Ana Sayfa Anneler Günü Hediyesi Anneler Gününde İzlenecek Film Önerileri

Anneler Gününde İzlenecek Film Önerileri

0
Paylaş

Anneler gününde hediye kısmını geçip, annenize özel bir gün yaşatmak istiyorsanız ve bu konuda da film konusu üzerine yoğunlaştıysanız size bu konuda yardımcı olacak öneriler hazırladık. Sonuçta 10 Mayıs Pazar günü kuru bir hediye verip annemizi kendi haline bırakmak olmaz. Patlatalım bir kova mısırı ayarlayalım koltukları, annemizi de kolundan tuttuğumuz gibi geçirelim televizyonun karşısına, takalım filmimizi ve keyif başlasın:)

Peki ne izlemeli?” diye soranlarımız olacaktır. İşte anneler gününde izlenecek en anlamlı anne temalı filmler;

Anneler Gününde İzleyebileceğiniz  Filmler

Beyaz Yalanlar;

03-05-2013-12-14-30beyazyalan

ean,Emilie’ye aşık; ama kerata biraz da utangaç olduğundan olsa gerek,isimsiz aşk mektupları yolluyor Emilie’ye.Emilie ise pek takmıyor bu mektupları,öylesine okuyor ve geçiyor.Sonrasında ise bu mektubun yeri çöp kutusu oluyor.Bir önem taşımıyor mektup onun için,taaa ki aklına parlak bir fikir gelinceye kadar…Efendim şimdi Emilie’nin annesiyle babası boşanmak üzereler.Babası gitmiş kızı yaşındaki yellozun biriyle aldatmış kadını.Annesi de özgüvenini yitirmiş,takıntılı,akıl sağlığı pek de yerinde olmayan bir kadın haline gelmiş.Emilie’nin parlak fikri işte bu noktada devreye giriyor.O mektuplar annesine yazılmış olsaydı,kadıncağız özgüven patlaması yaşar,kocasını ve yaptıklarını unutur,daha da önemlisi ‘kadın’ olduğunu hatırlardı.Emilie düşünüyor,taşınıyor(aslında pek de düşünmüyor) kendisine gelen mektubu çöpten çıkarıyor.Bilgisayarda güzel güzel yazıyor,bir çıktısını alıyor ve isimsiz olarak postalıyor annesine.Plan işe yarıyor,annesi kaybettiği özgüvene kavuşuyor,yaşama sevinciyle doluyor dolmasına da,bu masum beyaz yalanlar gittikçe büyüyor,ortalıkta adeta yalan rüzgarları esiyor.Sonrası ise bir dolu yanlış anlaşılma,aksilik ve aşkın insanı düşürdüğü komik durumlar silsilesi.

 

Saatler;

126

Yıl 1923…Başarılı yazar Virginia Woolf, Londra’nın dışındaki gözlerden uzak evinde Mrs. Dalloway isimli kitabını yazmaya başlar. Sağlık problemleriyle boğuşan Woolf, ağır bir depresyonun pençesindedir…
Yıl 1951… Tutkuyla Mrs. Dalloway’i okuyan ev kadını Laura Brown sahip olduğu hayattan kaçmanın tek yolunu böyle bulur.
Yıl 2001… AIDS’e yakalanan eski kocasının onuruna bir parti düzenleyen Clarissa Vaughan ve eski kocası arasında Mrs. Dalloway üzerine kurulu özel bir bağ vardır.
Farklı zaman dilimlerinde yaşayan üç farklı kadının bir gününü, Virginia Woolf’un kült romanı Mrs. Dalloway ekseninde anlatan film 9 dalda Oscar’a aday gösterilmiş.

 

Beyaz Zakkum;

15118_1

İngrid etrafındaki herkesi baştan çıkarabilecek kadar güzel bir kadındır. Kendi arzularına engel olamayan Ingrid, kendisini terk eden sevgilisini öldürür. Henüz on beş yaşındaki kızı Astrid ise annesinin gözleri önünde tutuklanışına tanık olmak durumunda kalır. Bu hayat ikisinin de hayatlarının kökünden değiştirecektir. Astrid’in artık annesi ortalarda yoktur ve bu nedenle küçük kızın bir yetimhanede kalması gerekmektedir. Astrid, geçmişini unutmak ve üzerindeki otorite duygusunu yıkmak adına her şeyi yapmaya hazırdır.

 

Annemle Yolculuk;

AnnemleYolculuk2012TRDVDCOVERVipTRSawmen

Mucit bir genç adamın, icadını satmak ve annesini eski aşkına kavuşturmak için annesiyle yaşadığı macerayı anlatan bir yol filmi. Oldukça heyecanlı ve sürükleyici seçeneklerden biri!

 

Aşk Yeniden;

Ask-Yeniden-2012

Kay & Arnold 30 yıldır evli ve birbirlerine sadık bir çifttirler. Kay bu monotonlaşmış hayatlarına renk katmak ister, tam da bunun üzerine evlilik terapisi üzerine uzmanlaşmış bir terapistten bahsedildiğini duyar. Terapist ‘Great Hope Springs’ kasabasında yaşamaktadır, Kay kocasını ikna edip terapistin yolunu tutar. Şimdi inatçılığı ile nam salmış olan Arnold ile aralarındaki aşkı hem de bir terapist yardımıyla yeniden alevlendirmeye çalışacaktır.

 

Kızım Büyürken;

kızım ön.png

Küçük bir kız çocuğunun en çok ihtiyacı olan şey nedir? Hele ki babası da yoksa. Tabi ki anne sevgisi. İşte bu noktada tamamen annesini rol model olarak alan minik kızımız büyümeye karar verir. Önündeki örnek de güzel ancak hayatı tamamen rüzgar gibi değişken akan, oradan oraya sürüklenen eğitimsiz annesi olunca tabi ki büyümek için yapacakları listesi pek de olumlu bir liste olmaz.

 

Yılbaşı Gecesi;

?????????????

Sarah Jessica Parker’ın 15 yaşında bir kızın (Abigail Breslin) annesini canlandırdığı bu romantik komedi, yılbaşında hoşlandığı erkeği dudaklarından öpmenin planlarını yapan bir genç kızın etrafında dönüyor. Ve tabii ki anne, kızının bir erkeği öpmek için çok küçük olduğunu düşünüyor ve kızını bu fikirden vazgeçirmeye çalışıyor. Amerika, oturduğumuz yerden bize ne kadar ileri görüşlü ve kadın-erkek ilişkileri konusunda rahat gözükse de, aslında durumun pek de öyle olmadığını anlıyoruz.

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.