Ana Sayfa Anneler Günü Hediyesi Annelerin “Ben Sana Aynısını Evde Yaparım” Dediği 10 Yiyecek

Annelerin “Ben Sana Aynısını Evde Yaparım” Dediği 10 Yiyecek

1
Paylaş

Annelerin evlatlarını ne kadar çok sevdiğini hepimiz biliyoruz. Ne yaparlarsa hep bizim iyiliğimiz için yaparlar. Dışarıda zararlı yiyecekleri yememizi engellemeleri de hep sevgi göstergesi mesela. “Aynısını evde ben sana yaparım çocuğum” cümlesi ilk başta bize sinir bozucu gibi gelse de, aslında tamamen iyiliğimizi düşündükleri için kurdukları bir cümledir. Ki o zararlı yiyeceklerin aynısını ve en sağlıklısını da yaparlar, hatta daha lezzetlisini yaparlar. Çoğu zaman şekil olarak pek benzemese de, tat olarak olağanüstü işlere imza atarlar. Zaten şeklinden bize ne değil mi?

İşte annelerin “Aynısını evde ben sana yaparım” dediği 10 enfes yiyecek;

 

1. Pizza

annelerin ben sana aynisini evde yaparim cumlesini dedigi 10 yiyecek 1

Ev pizzası denen bir şey var ki, her türlü pizzaya taş çıkartır. Ev pizzasının halk dilindeki diğer adı da “Anne Pizzası“dır. Daha önce hiç denemediyseniz, yapmanız gereken tek şey annenize “Pizza söyleyelim mi?” sorusunu sormanız. Anneniz size gereken cevabı kendi pizzası ile verecektir.

 

2. Hamburger

annelerin ben sana aynisini evde yaparim cumlesini dedigi 10 yiyecek 2

Siz hala dışarıdaki sağlıksız hamburgerleri mi tüketiyorsunuz? Verin annenize kıyma ve hamburger ekmeği, gerçek hamburger nasıl olurmuş göstersin size.

 

3. Kumpir

annelerin ben sana aynisini evde yaparim cumlesini dedigi 10 yiyecek 3

Annelerin dışarıda yenmesine karşı olduğu yiyeceklerin başında kumpir gelir. Kumpirin kralı tabi ki evde yenir. Ayrıca istediğiniz malzemeden istediğiniz kadar fiyat farkı olmadan ilave edebilirsiniz.

 

4. Patates Kızartması

annelerin ben sana aynisini evde yaparim cumlesini dedigi 10 yiyecek 4

Bir anne efsanesi daha ile karşı karşıyayız! Burger King ya da McDonalds’ta patates kızartması yememize karşı çıkan annelerimiz, evde efsanevi lezzetli patates kızartabiliyor. İşin ilginci, aynı patates kızartmasını biz kızarttığımız zaman asla annemizin patatesleri kadar lezzetli olmuyor.

 

5. Patlamış Mısır

annelerin ben sana aynisini evde yaparim cumlesini dedigi 10 yiyecek 5

Sinemaya ve yüksek fiyatlı mısır patlağına ne gerek var? Açın televizyonda filminizi, annenizin elleriyle patlattığı mısırları da alın elinizin altına. Asla pişman olmayacaksınız..

 

6. Frambuazlı Pasta

annelerin ben sana aynisini evde yaparim cumlesini dedigi 10 yiyecek 6

Belki de başlarda en umutsuz olduğumuz ama yedikten sonra annemize gerçekten de hak verdiğimiz yiyeceklerin başında gelir frambuazlı pasta. Yapılması da lezzetini tutturması da zordur. Tabi süper güçleri olan anneler, her seferinde olağanüstü pasta yapmayı başarırlar. İşin püf noktası da onlarda saklı belli ki.

 

7. Ayran

annelerin ben sana aynisini evde yaparim cumlesini dedigi 10 yiyecek 7

Ayran aslında dışarıda da ucuzdur. Ama anneye göre dışarıda para vermeye ne gerek var? Evde yapılan buz gibi ayranın yerini hiçbir şey tutamaz.

 

8. Waffle

annelerin ben sana aynisini evde yaparim cumlesini dedigi 10 yiyecek 8

Bu zamana kadar evde waffle yapan anne azdır aslında. Yaptıkları zaman da malzemeden kısmazlar. Amerikalılar’a nispet yaparcasına lezzetli olur.

 

9. Nutella-Reçel İlişkisi

annelerin ben sana aynisini evde yaparim cumlesini dedigi 10 yiyecek 9

Evet, son iki maddemiz diğerlerine göre biraz farklı. Siz dışarıdayken Nutella istersiniz, anneniz “Ben sana reçel yaparım” der. Tatlıysa tatlı işte, neyinize yetmiyor?

 

10. Dondurma-Yoğurt İlişkisi

annelerin ben sana aynisini evde yaparim cumlesini dedigi 10 yiyecek 10

Bir farklı versiyonu da dondurmadır. Dondurma istediğinizde bu sefer annenin cevabı “Evde yoğurt var!” olur. Ne alaka demeyin. Yoğurtla şekeri karıştır, koy dolaba, olsun sana mis gibi tatlı! Annelerin dondurma anlayışına kim itiraz edebilir?

1 Yorum var

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.