Ana Sayfa Yaşam Babadan Duyulabilecek En Ağır 10 Söz

Babadan Duyulabilecek En Ağır 10 Söz

0
Paylaş

Baba ve çocuk ilişkisinde zaman zaman kopmalar istenilmeyen durumlar oluşabiliyor. Bu durumlar kimi zaman özel hayatınızla ilgili kimi zaman da okul hayatınızla ilgili olabiliyor. Öyle hassas bir durum varki, baba-çocuk ilişkisinde sevginin bile eritemediği buzlara neden olabilecek olaylar meydana gelebiliyor. Yaşanılan her türden olay, babayla arada mesafe olmasına ve duyguların problemlerler yumağında sıkışmasına sebep olabiliyor. Kim haklı kim haksız bilemiyoruz; ama önyargının bir çok sorunun temelinde olduğunu tahmin ediyoruz. Babaların çocuklarıyla ilgili beklentileri ile çocukların kendi olma isteği arasındaki bu gel-git sürecinde bir takım uçurumlar varoluyor. Öyle sanıyoruz ki, bu uçurumları görmeyen yoktur. İhtiyacımız olan karşılıklı empatidir. Babadan Duyulabilecek en ağır 10 söz, en yaralayıcı sözlerdir.

Babadan Ağır Sözler

1. Senin Gibi Evlat Olmaz Olsun

babadan-duyulabilecek-en-ağır-10-söz-1

Senin nasıl bir evlat olduğunu tam anlamıyla bilebiliyor mu emin değiliz. Ancak hayallerindeki evlat profilinin yakınından bile geçmiyorsun demekki. Ne diyelim ki canısağolsun.

2. Senden Utanıyorum

babadan-duyulabilecek-en-ağır-10-söz-2

Babalar, çocuklarının mükemmel kurulu bir robottan farksız olmasını ve hata yapmamasını umut eder. Maalesef beyler, hatalar çocuklarınızın tecrübeleri kabullenin.

3. Kendin Gibi Bir Evladın Olsun Da O Zaman Beni Anlarsın

babadan-duyulabilecek-en-ağır-10-söz-3

”Ben nasıl bir evladım?” sorusunun beyninde defalarca ard arda yankılandığı andır. Babanız sizden ne çekti de böyle dedi ki? şimdi sorgu zamanı.

4. Yeter Artık Çalış Kendi Paranı Kazan 

babadan-duyulabilecek-en-ağır-10-söz-4

Çocuklarını nasıl yaralayacağını hiç hesaba katmayan babaların, düşünmeden konuştukları cümlelerden birtanesidir. Artık koskoca insansınız sizinde para istemek hoşunuza gitmiyor olabilir; ancak buna bir çözümde bulamamış olabilirsiniz. Acımasız baba ne diyelim sana?

5. Senin Gibi Çalışanım Olsan 5 Dk. Çalıştırmam 

babadan-duyulabilecek-en-ağır-10-söz-5

Babanızla aranızdaki kuşak farkı hayatın her alanında olduğu gibi iş hayatında da çakışır. Sizin yeni girişimci ruhunuzla babanızın geleneksel ruhu arasında ortak nokta bulmak zor. Ne bilirseniz bilin babanızdan daha iyisini bilemezsiniz.

6. Yanımda Para Yok!

babadan-duyulabilecek-en-ağır-10-söz-6

Eee bende zaten para yok ki! Babalar, çocuklar için bir nevi nakit karttır ve yanınızdaysa para probleminiz yoktur. Maalesef bu kez öyle olmadı.

7. Senden Adam Olmaz

babadan-duyulabilecek-en-ağır-10-söz-7

Yani senden illaki bir şeyler olur ama adam olmaz demeye getirilen vurucu cümledir. Adamlık nedir, ne değildir, kime göre, neye göre … bla bla bla ? birden fazla soru ama net tek bir cevap bile yok!

8. Sana Hakkımı Helal Etmiyorum

babadan-duyulabilecek-en-ağır-10-söz-8

Ben bu sözü duyacak ne yaptım? Hakettim mi?  Maalesef çok ağır…

9. Baba Parası Yemek Güzel Mi?

babadan-duyulabilecek-en-ağır-10-söz-9

Yani şimdi kötü desek bir türlü iyi desek bir türlü ne diyelim? Baba parası yemek iyi güzel eyvallah; ama şartlar böyle be babacım napalım yani?

10. Ben İyi Bir Baba Olamadım 

babadan-duyulabilecek-en-ağır-10-söz-10

Babanız sizi suçlamayı artık bir kenara bıraktı ve bu kez kendini bir ölçüp tarttı. Ben iyi bir baba olamadım diyen birine, evet ya da hayır gibi kesin cevap vermek olduça güçtür.. Ancak olanlar olmuştur ve sizi bir kez daha yıkmaya yetmiştir.

Köprüleri yıkmak, kurmaktan daha kolaydır lütfen kolayı seçmeyelim.

Babalar günü hediyesi seçenekleri için ”Babalar Günü Hediyesi- 2015 Babalar Günü Hediyeleri” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.