Ana Sayfa Babalar Günü Hediyesi Babalar Günü İçin Kağıttan Yapılan Hediyeler

Babalar Günü İçin Kağıttan Yapılan Hediyeler

0
Paylaş

Babalar gününe henüz vakit varken hediyenizi kendi ellerinizle yapmak ister misiniz? Kağıttan yapılan hediyeler ile babanızı daha da mutlu edebileceğinizi unutmayın. El emeği olan, kişiselleştirilmiş hediyeler her zaman ilgi çekici olmuştur.

Özellikle anneler günü hediyesi olarak el yapımı hediyeler tercih ediliyor. Babalar günü için konuşmak gerekirse el yapımı hediyelerin son yıllarda popüler olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Peki babamız için kağıttan ne tür hediyeler yapabiliriz? Birçok kişiye el yapımı hediyeler, kağıttan motifler yapma konusunda çekinir. Çok büyük bir yeteneğe sahip olmadan da kolayca kendi hediyenizi kendiniz tasarlayabilirsiniz.

Babalar Günü İçin Kartondan Hediyeler Nasıl Yapılır?

Adımlarının İzindeyim Babalar Günü Hediyesi

Babanızın ayakkabı izini kullanarak özel bir hediye tasarlayabilirsiniz. Üstelik burada hiçbir sınır yok! İstediğiniz emojilerle, istediğiniz güzel sözlerle kağıttan bir babalar günü hediyesi yaratabilirsiniz.

Keçeden Fotoğraf Çerçevesi

Özellikle çalışan babalar için ideal olan bu el yapımı hediye kolayca yapılan bir fotoğraf çerçevesi. Babanıza duyduğunuz sevgiyi her an yaşatacak olan bu çerçeveyi keçe ve renkli kağıtlar kullanarak kolayca yapabilirsiniz.

Kağıttan Kravat Yapımı

El yapımı bir kravat ile babanıza duyduğunuzu sevgi ve özlemi her an yaşatabilirsiniz. Bunun için renkli mukavva kağıtları, makas, yapıştırıcı, ip ve kalem gerekiyor. Kolayca temin edebileceğiniz malzemelerle kravat şeklinde bir özel not oluşturabilirsiniz. İster onu ne kadar çok sevdiğinizden söz edin isterseniz onun ne kadar iyi olduğundan!

Kağıt Paradan Origami Yapmak

Kağıt katlama sanatı origamiyi bilmeyen yoktur. Ancak origamiyi görünce gözünüz hiç korkmasın. Fotoğraftaki 7 adımı izleyerek minyatür bir gömlek yapabilirsiniz. Hem de kağıt paradan! Harçlıklarımızın kaynağı babamıza da bundan daha iyi bir babalar günü hediyesi olamazdı her halde. 🙂

Babalar Günü Tebrik Kartı

Renkli kağıtlar kullanarak çok özel bir babalar günü tebrik kartı yapabilirsiniz. İki kağıdı birbirine paralel olacak şekilde sabitleyin. Kağıtları birleştirmek için zımba kullanabilirsiniz. Daha sonra ise kağıtları eşit bölmelerde katlayın. Tabii içine iletmek istediğiniz mesajı yazmayı unutmayın.

Kağıttan Takım Elbise

Bir diğer kağıt hediye çalışması da karşınızda. Kağıttan takım elbise yapmak görüldüğü gibi birkaç adımda gerçekleşebiliyor. Babanızı şaşırtacak bu kağıt ceketi, fotoğraftaki adımları izleyerek kolayca yapabilirsiniz. El emeği hediyeniz her an babanızın yanı başında olarak sizi hatırlatacaktır. Bu el işi çalışmasının yanına güzel bir not ve fotoğraf yerleştirmeyi de unutmayın.

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.