Ana Sayfa Yaşam Babanın Duymaması Gereken 10 Şey

Babanın Duymaması Gereken 10 Şey

0
Paylaş

Beyler ve bayanlar, babanız size yakın iki arkadaş olalım dese bile olamayacağınızı çok iyi bilirsiniz. Babalarla diyalog eksikliği tabi ki olmamalı; ancak babalar pek hoşgörülü değiller. İşte tam da bu yüzden sizlerde bir şeyleri saklama ihtiyacı duyuyorsunuz. Yani gönül ister ki saklanmasın hiçbir şey; ama maalesef öyle olmuyor. En son babalar duyar diye boşuna denmiyor. Babanın duymaması gereken 10 şey nedir? Sizler için küçük bir sıralama yaptık. Buyrum bakalım.

Babanın Duymaması Gerekenler

1.Alkol- Sigara İçilmesi 

babanın-duymaması-gereken-10-şey-1

Babanız sizin sağlığınıza zararı dokunacak her türlü maddeye karşıdır. Belki bu maddeleri kendide tüketiyordur; ancak bu durum sizin için geçerli olacak diye bir şey yok.

2. Cep Telefonu Faturası 

babanın-duymaması-gereken-10-şey-2

”Ben anlamıyorum, ne bulupta konuşuyorsun bu kadar?” tarzında bir cümleyle başlayan sitemkar bir diyalog yaşamak istemiyorsanız faturaları gizleyin.

3. Yeni Alınan Eşyalar

babanın-duymaması-gereken-10-şey-3

Yeni alınan her şey babaların gözüne batar. Çünkü yeni demek masraf demek. Babanız masraflara pek sıcak bakmıyor.

4. Okulun Uzaması Durumu

babanın-duymaması-gereken-10-şey-4

Babanız için okul hayatı çok önemli. Ne yaptın ne edin okulunuzu tam zamanında bitirmeye çalışın. Siz istediğiniz kadar sorun bende değil hoca da deseniz bile anlatamazsınız. Babaların en sabit fikirli olduğu konu budur.

5. Kredi Kartı Ekstresi

babanın-duymaması-gereken-10-şey-5

Kredi kartı, babanızca acil ihtiyaç doğrultusunda kullanılmalıdır. Fakat işler pek öyle olmuyor. Yerli yersiz her harcamanın olduğu kredi kartı ekstrası başınıza bela olabilir.

6. Trafik Ceza Makbuzu 

babanın-duymaması-gereken-10-şey-6

Trafik kurallarını iyiden iyiye ihlal ettiniz ve farkında değilsiniz. Yandınız ki ne yandınız babanız size bir daha araba verir mi, verse kaç yüz bin defa söylenir bilinmez.

7. Paranızı Kaptırmanız 

babanın-duymaması-gereken-10-şey-7

Babanız parayı sizin için kazandığını ve kendiniz için harcama yapmanız gerektiğini sık sık tembihler. Maalesef arada sırada olsa başkaları için yaptığınız her harcama sizin için tehdit unsuru olabilir.

8. Kavgaya Karışmanız

babanın-duymaması-gereken-10-şey-8

Aslında çok uyumlusunuzdur.Bela sevmezsiniz; ama bir an bir kavganın içine düşersiniz. Eyvah! Babanız duymasın sorgusu suali bitmez bir çilenin başlaması an meselesidir.

9. Yalanlar Söylediğinizi

babanın-duymaması-gereken-10-şey-9

Babanıza belki birden çok yalan söylediniz. Bir an geldi ki yakalandınız. Babanızın kuşku duymaya başlamasa demek, her zaman şüpheli olduğunuza işarettir.

10. Para İsteme Bahanelerinizi

babanın-duymaması-gereken-10-şey-10

Para isterken gerçek nedenleri olmayan nedenlerle süsleyip işin içini birazda acıtasyon atmak sizi sonuca ulaştırsada herhangi birinde açık vermeniz sizi felakete sürükleyebilir.

Amannnn diyelim babalar duymasın 🙂

Babalar günü hediye seçenekleri için ”Babalar Günü Hediyesi – 2015 Babalar Günü Hediyeleri”

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.