Ana Sayfa Yaşam Bebek Gibi Konuşan Kıza Sahip Olan Babaların Dramı

Bebek Gibi Konuşan Kıza Sahip Olan Babaların Dramı

0
Paylaş

Babalık, doğumla başlayan süreçtir. Yani babalık, annelik gibi bir anda içlerine yer etmez. Babalar çocuklarıyla tanıştıkları ilk andan itibaren minicik bir dünyayı kendi içlerine yerleştirip kocaman bir hayat kurma telaşına düşerler. Hayatın telaşlı yol alması demek, babalar için temkinli olmayı gerektirir. Eee babalık oldukça zor bir ünvandır. Çünkü, baba olmak, çocuk sahibi olmak değildir. Sahip olunan çocuklara gerekli sevgiyi, ilgiyi,alakayı, desteği ve her şeyden önemlisi zamanı vermektir.Küçük bir ayrıntı var ki, bebek gibi konuşan kıza sahip olan babaların dramı nasıl olur buna maruz kalmak.

Bebek Gibi Konuşan Kızın Babası Olmak

Babalar, istisnasız çocuklarını çok sever; ama kız çocukları bir parça da olsa farklı duygular barındırır. Baba olmakla kız babası olmak arasında ince bir çizgi olduğunu dikkat çekmek gerek. Babaların melekleri şirin mi şirin kız çocukları, babalarının kıymetlisidir. Bu durumun doğal sonuçları da yok değil. Fazla ilgiden dolayı şımartılan hanım kızlarımızın yoğunluğu görülmeyecek gibi değil.

bebek-gibi-konuşan-kıza-sahip-olan-babaların-dramı-2

Babaların kızlarına olan düşkünlüğünü görmeyen var mı? Eee yoktur.Gözle görülmeyecek gibi değildir. Ancak kızlarınıza bir yerden sonra büyüdüklerini ve olgun davranması gerektiğini söyleyin babacıklar. Nitekim her yaş kendi zamanında güzeldir. Kızlarımız büyüdüğünü ve bebeklikten çıktıklarını kabullenseler mesela ne güzel olur değil mi? Hemfikiriz dediğinizi duyar gibiyiz. Maalesef kabullenmeyen var.

bebek-gibi-konuşan-kıza-sahip-olan-babaların-dramı-1

Bebek gibi konuşma tribinde olan kızlar bugün her yerde karşımıza çıkmakta. İnsan hayret ediyor doğrusu ve bir an kıza dönüp, ”kız ne biçimsin sen” dememek için kendini zor tutuyor. Açıkçası kızlar sevimli ya da sempatik görünmüyorsunuz. Aksine oldukça itici bir imaj verip antipatik geliyorsunuz.Peki bebek gibi konuşan kızların babaları bu duruma ne diyor?

bebek-gibi-konuşan-kıza-sahip-olan-babaların-dramı-3

Ve işte babaların dramı burada başlıyor. Babaların minik kızları artık büyüdü ama bunu kabullenmemekte ısrarcılar. Babalar ne yazık ki evlat işte diyerek sineye çekse de elin oğlu çekmez başıma mı kalsın derdine düşer. Eee canım ne yapalım kız böyle konuşmayı seviyor diye kendini kandırıp içten içe krizler geçiren babalara tanık olmayan var mı? Öyle sanıyoruz ki yok.

bebek-gibi-konuşan-kıza-sahip-olan-babaların-dramı-4

Dramı sonlandırmak isteyen babaların ” ee yeter artık” nidalarını duyar gibiyiz. Bu nidalar babaların ”büyüdün artık yaşının gereği gibi hareket et” demesinin en yumuşak halidir.

bebek-gibi-konuşan-kıza-sahip-olan-babaların-dramı-5

Çocukluk etmeyi bırakıp kendinize gelin kızlar! Herkesten daha çok babanızı mutlu edin. Babanızın gösterdiği sabrı daha fazla taşırmayın siz zaten her halükarda onun için küçük kızısınız  🙂

Babalar gününe özel hediye seçenekleri için ”Babalar Günü Hediyesi – 2015 Babalar Günü Hediyeleri”

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.