Ana Sayfa Doğum Günü Hediyesi Bebeklere El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri

Bebeklere El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri

0
Paylaş

Teyze/hala yahut anneanne/babaanne olmanın heyecanını yaşayan hanımları yalnız bırakmak istemedik. Belki siz de elinizdeki şişleri bir kenara bırakıp artık yelek örme fikrinizi değiştirme kararı almışsınızdır… Bunu göz önünde bulundurarak yeni doğmuş bebekler için yapılabilecek, klasik hediye fikirlerinden arınmış tavsiyelerde bulunmak istedik.  Lif, yelek ya da patik her zaman örebileceğiniz eşyalar. Önerilerimiz arasında tabii ki aşina olduğunuz fikirlerde mevcut. Mesela patik örmek yerine süslü mü süslü sandaletleri beğeninize sunduk. Umarız beğenirsiniz 🙂 Eee biliyorsunuz teyze/hala, anneaanne/babaanne olmak kolay değil. Kaybedecek zamanımız da yok… Bir an önce eyleme geçme vaktidir. İşte sizin için seçtiklerimiz…

Yeni Bebekler için Doğum Günü Hediyesi Önerileri

El Yapımı Bebek Ayakkabıları

bebeklere-el-yapimi-dogum-gunu-hediyeleri-1

Şirinliğiyle tüm dikkatleri bebişlerin ayağına çekecek bu tatlı ayakkabıların yapılışı oldukça basit. Tek yapmanız gereken uygun yumuşak kumaşı bulup ayakkabı kalıbını çıkarmak. Yapacağınız ayakkabıları bir de düğme ve boncuklarla süslerseniz, sizin hediyenizden daha göz kamaştırıcı bir doğum günü hediyesi olmayacak demektir. Bizden söylemesi! 🙂

 

En Şirin Bebek Önlükleri 

bebeklere-el-yapimi-dogum-gunu-hediyeleri-2

Şimdi biliyorsunuz ki erkek bebekler babalarına, kız bebeklerse annelerine benzetiliyor. Nasıl olacak yahu, tabii ki de kıyafetleri sayesinde… Bebeğinizin kıyafet kombinine uygun mama önlüğü ya da boyunluklar yapabilir, bebeğinizin şirinliğine şirinlik katabilirsiniz. Erkek bebeklerin doğum günü hediyesi için kravat, kız bebekler için de fiyonk figürü kullanabilirsiniz.

 

El Yapımı Saç Bandı Modelleri 

bebeklere-el-yapimi-dogum-gunu-hediyeleri-3

Cici kızınızın her kıyafeti için ayrı ayrı saç bantları yapmaya ne dersiniz? Atmaya kıyamadığınız kumaşları değerlendirmeniz için harika bir fırsat. Saç bandını boncuk ve aksesuarlarla süslemek de tamamen size kalmış bir şey…

Bebekler İçin Oyuncak Yapımı

bebeklere-el-yapimi-dogum-gunu-hediyeleri-4

Oyuncaklarıyla yatıp, güne oyuncaklarıyla uyanan çocuklara doğum günü hediyesi olarak verilebilecek en güzel hediye tabii ki de oyuncaklardır. Hele ki bu oyuncakları siz kendi ellerinizle yaparsanız eminiz ki çok daha kıymetli olacaktır.

 

Bebek Beşiği Süsleri

bebeklere-el-yapimi-dogum-gunu-hediyeleri-5

Çocuk odalarına renk katan çalışmalarla doğum günü hediyesi fikirlerimize devam ediyoruz. Keçe kullanarak yapabileceğiniz bu sevimli çalışmaların şekillerini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

 

El Örgüsü Bebek Sandaletleri

bebeklere-el-yapimi-dogum-gunu-hediyeleri-6

Kış mevsiminde doğan bir bebeğe patik örülür ama peki ya yaz mevsiminde doğan bebekler için ne yapmayı planlıyorsunuz? Eğer örgü işiyle aranız oldukça iyiyse, ciciliğinden ödün vermeyen bu şirin sandalet görünümlü çalışmaları çok seveceğinizi düşünüyoruz.

 

İsim Baş Harfi Çalışmaları 

bebeklere-el-yapimi-dogum-gunu-hediyeleri-7

Bebek odasının kapısına asılan renkli kapı süsleri de yeni doğan bir bebek için alınabilecek en ideal hediyelerden… İsterseniz ahşap kestirerek isterseniz de pastel boyaları birleştirerek yapabileceğiniz isim baş harfini çerçeveye de yerleştirebilirsiniz.

El Yapımı Bebek Yastıkları 

bebeklere-el-yapimi-dogum-gunu-hediyeleri-8

Bebek yastıkları yeni doğan bir bebeğin olmazsa olmazıdır. Ama siz hediye edeceğiniz yastığın sıradan bir yastık olmasını istemiyorsanız, kendi ellerinizle hazırlayabileceğiniz bu renkli yastık modellerini görmenizde fayda var.

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.