Ana Sayfa Anneler Günü Hediyesi Bir Anneler Günü Hediyesi Olarak Gezi Rehberi

Bir Anneler Günü Hediyesi Olarak Gezi Rehberi

0
Paylaş

Bizi dünyaya getiren, varlığımızın sebebi annelerimizdir. Bir çocuğu dünyaya getirmek eşsiz bir duygu ve bir o kadar da zor. Bir çocuğu dünyaya getirmek ne kadar zor yalnız anne olan anlar. Anneler her zaman tok, uykusunu almış, güçlü, kuvvetli cevahirdir. Onları dinç görmeye alışık olduğumuz için en ufak bir baş ağrılarında dahi yıkılırız katlanamayız bu bile ağır gelir kaldırmakta zorlanırız.Bu nedenle onları ayrı bir yere koyarız hayatımızda, sevgimizle beslediğimiz sürece huzurlu yaşarlar.  Bir çocuk nasıl anne sevgisi olmadan eksik yaşarsa bir anne de çocuğu tarafından sevildiğini bilmeyi bir o kadar ister. Sevgimizi göstermek için birçok yol var. Anneler günü de sevgimizi gösterebileceğimiz günlerden biri. Anneler Günü, annelerimize olan sevgimizi anlattığımız ya da hatırladığımız tek gün değil; onlara olan sevgimizi taçlandırdığımız özel bir gün olarak algılanmalı, öyle de yaşanmalıdır. Zira, annelerimize olan sevgimizi ve minnettarlığımızı tek bir gün ile ifade edebileceğimizi düşünmek kocaman bir yanılgıdan başka bir anlama gelmeyecektir. Bu özel günde, onları aldığımız hediyeler, sunduğumuz çiçekler ile gülümsetmek, daha da mutlu etmek en önemli gayelerimizden birini teşkil ettiğinden, anneler gününde hediye seçenekleri arasından bir seçim yapmak zorluğu herkes gibi bizi de beklemektedir. Bize kalırsa bu sene bir farklılık yapın ve anneniz için anneler günü hediyesi olarak bir gezi programı hazırlayın. Böylece hem birlikte kaliteli zaman geçirecek hem de ona en eğlenceli anneler günü hediyesini vermiş olacaksınız. Eğer bir planınız yoksa en özel mekanları ve programlarını sizin için derledik.

 

Anne ile Gezilebilecek İstanbul’un En Güzel Mekanları

Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi’nde Kahvaltı ile Güne Başlayın

Tüm günü birlikte geçireceğiniz annenizle güne erken başlamalısınız. Sahilde yapacağınız kısa bir yürüyüşün ardından samimiyeti ve manzarasıyla dillere destan olan Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi’nde kahvaltı molası verin.

 

Kısa Bir Üsküdar Turu

Kahvaltıdan sonra yola koyularak Üsküdar’ın tarihi mekanlarını ve koruları gezebilirsiniz. Örneğin, Fethipaşa Korusunu gezin, hatta koru içerisinde birlikte birkaç saat kitap okuyun. Sonrasında Üsküdar’a gelip uğranmadan geçilmemesi gereken Kız Kulesi’ni ziyaret edin. Yol üzerinde karşılaşacağınız ve merak ettiğiniz birçok tarihi mekanı da gezerek yolculuğa devam edebilirsiniz.

 

Kapalı Çarşı’da Alışveriş Zamanı

 

Üsküdar’dan ayrılma vakti. Annenizin boğaz havasına doymadığını düşünüyorsanız hemen bir motora atlayıp onu karşı kıyıya geçirin. Eminönü iskelesinde inerek İstanbul’un en eski alışveriş merkezine Kapalı Çarşı’ya ve yanı başındaki Mısır Çarşısını gezerek alışveriş tutkunu annenizle keyifli bir alışveriş serüveni yaşayın. Öğle yemeğinizi buranın meşhur balık ekmeği ile geçiştirmeyi de ihmal etmeyin 🙂

 

Gülhane Parkı’nda Çay veya Kahve Molası

Esnafla yapılan hoş sohbetli alışveriş sonrasında yorulduğunuzu hissederseniz çay veya kahve molası için Gülhane parkını ziyaret edebilirsiniz. Üsküdar’dan gördüğünüz İstanbul’u bir de karşı yakadan izlemenin keyfine varacağınız parkta soluklandıktan sonra akşam yemeği için bir başka semte doğru yol alın.

 

Sarıyer’in En Sevimli Semti Garipçe Köyü’nde Akşam Yemeği

Uzun bir yolculuk sonrasında ulaşacağınız hoş sahil kasabasında akşam yemeği yiyebileceğiniz onlarca restoran yer alıyor. Günün tatlı yorgunluğunu atabileceğiniz restoranlardan birinde akşam yemeğinizi yiyerek annenize unutulmaz bir anneler günü hediyesi vermiş olacaksınız.

İstanbul dışında yaşayanlar için de farklı bir İstanbul turu olacak rehber daha önce İstanbul’a gelmemiş olan annenize sürpriz bir armağan olabilir. İstanbul bizim için çok uzak derseniz yaşadığınız şehir için aynı minvalde bir plan yaparak annenizi mutlu etmeniz de mümkün. Şimdiden keyifli gezmeler, mutlu bir anneler günü dileriz 🙂

 

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.