Ana Sayfa Romantik Hediye Önerileri Bu Süsleme ve Hediye Paketlerinin Hepsi Çuval Bezinden!

Bu Süsleme ve Hediye Paketlerinin Hepsi Çuval Bezinden!

1
Paylaş

Jüt Kumaşından Süsleme Ve Paketleme Fikirleri

Sevgililer günü için hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Önceki yazılarımızda hediye tavsilerinden ve süsleme fikirlerinden bahsettmiştik. Bu yazımızda da sizlere son günlerde çok moda haline gelen jüt kumaşlarla(çuval bezi) yapabileceğiniz süsleme ve paketlemelerden bahsedeceğiz. Sizde jüt kumaşı kullanılarak hazırlanan çok anlamlı minik hediyeleri Sevgililer Günü için tercih edebilirsiniz. Örnek olarak pencerelerde, duvar veya şöminenin üzerine asabileceğiniz süslemelerin nasıl yapıldığını adım adım anlatacağız. Malzeme listesiyle işe başlayalım;

Gerekli Malzemeler:

Çuval bezi (Jüt kumaşı), kırmızı ve beyaz boya, sünger, küçük boya fırçası, tutkal, sıcak silikon tabancası

diy4

1.adım

Çuvalları gerekli gördüğünüz büyüklerde kesin. Fotoğraflarda (3.5 x 5.5) kullanılmış.

diy5

2.adım

6 adet kestiğiniz dikdörtgenlerin iç kısımlarını üçe doğru üçgen biçiminde kesin.

3.adım

Çuval kumaşının kenarlarının yıpranmaması için çuvalın kenarlarına kumaş yapıştırıcı kullanın. Tutkalın kurumasını bekleyin.

4.adım

Küçük sünger yardımıyla çuval bezlerini beyaza boyayın. İstediğiniz görünümü elde etmek için istediğiniz kadar boyayı ekleyin veya azaltın. Ardından boyanın kurumasını bekleyin.

5.adım

Beyaz boya kuruduğunda küçük boya fırçası ile kalp şeklinde boyama yapın. Kalp şeklinde kalıp kullanmanız şekil vermenizi kolaylaştıracaktır.

diy2

6.adım

Kırmızı boya kurumadan önce üzerine kırmızı renkli simler dökün ve fazla simleri üzerinden silkeleyin. Ardından kurumasını bekleyin.

7.adım

Sıcak silikon ile çuval bezinin arkasını ipe yapıştırın ve kuruduğunda sevgilinizin görebileceği güzel bir yere asın.

Jüt Kumaşıyla Yapabileceğiniz  Diğer Hediye ve Süsleme Fikirleri

 diy8diy6diy9diy11diy12

Mutlu Sevgililer Günü!

1 Yorum var

  1. […] Jüt Kumaşı yani diğer bir adıyla çuval kumaşından yapılabilecek hediye fikirleri aslında hayal gücünüz kadar geniş. Bu çok amaçlı malzemeden süslemeler, keseler ve paketler yapabilirsiniz. Çuval bezinden yapılabilir hediye fikirleri için tıklayın. […]

Comments are closed.