Ana Sayfa Romantik Hediye Önerileri Çocuklar için El Yapımı Yılbaşı Hediyeleri

Çocuklar için El Yapımı Yılbaşı Hediyeleri

0
Paylaş

Yılbaşını dört gözle bekleyenler kategorisinde ilk sırada tabii ki çocuklar yer alıyor 🙂 “Yılbaşı akşamı kar yağacak mı?“, “Acaba bana nasıl yılbaşı hediyeleri alacaklar?“, “Noel baba bana sürpriz yapacak mı?” gibi ve daha nice sorular çocukların hayal dünyasında bir havai fişek misali parlar. Rengarenk süslenen vitrin camlarını pür dikkat izleyen ve ne olduğunu anlamaya çalışan minikler, yeni yılın yaklaştığı haberini duydukları zaman heyecanları ikiye katlanır.

Her çocuğun ailesiyle güzel vakitler geçirmeye hakkı vardır. Ve her çocuk buna ihtiyaç duyar. Özellikle çalışan ebeveynler çocuklarının bu ihtiyaçlarını karşılamaya daha çok özen göstermeliler. Mesela yılbaşı için çocuğunuzla çok eğlenceli bir plan yapmaya ne dersiniz? Hem birlikte çok keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak hem de çocuğunuzun ömür boyu unutamayacağı bir hatırasının oluşmasını sağlayacak fikrimiz şudur; yılbaşı hediyelerini kendi ellerinizle hazırlamanız… Böyle bir fikir sunmanız çocuğunuzu fazlasıyla heyecanlandıracaktır. Klasik yılbaşı hediyeleri tercih etmek yerine, buram buram emek kokan ve sevdiklerinize sizi hatırlatacak hediyeler hazırlamanızdan daha değerli ne olabilir ki! İşte sizin için seçtiğimiz el emeği göz nuru birbirinden renkli ve eğlenceli yılbaşı hediyeleri!

 

Çocuklarla Yapılabilecek El Yapımı Yılbaşı Hediyeleri

 

Kartondan Süs Kardan Adam Yapımı

Çocukları heyecanlandıran bir diğer olay da kar yağdığı zaman büyük bir heyecanla dışarı çıkıp kartopu oynayıp kardan adam yapmaktır. Henüz kar yağmadıysa ve çocuğunuz büyük bir merakla ne zaman kar yağacağını size soruyorsa, kar olmadan da kardan adam yapabilmenin mutluluğunu ona yaşatmaya ne dersiniz? İnce kartondan hatta tuvalet kağıdı rulosuyla bile yapabileceğiniz, üzerini de kolaylıkla boyayabileceğiniz bu kardan adam çalışması çocuğunuz için de harika bir etkinlik olacak. Farklı renklerde kardan adamlar yaparak çocuğunuzun odasını süsleyebilirsiniz.

 

El Yapımı Kar Küresi

Kar küreleri bize daima yeni bir yılı, yeni başlangıçları, yeni mutluluklara yelken açmayı hatırlatır. Çocuk yetişkin demeden hemen herkes kar kürelerini seyretmekten büyük mutluluk duyar, keyif alır… Kar kürelerinin pahalı olduğunu ve en güzel kar küresinin emek verilerek hazırlanan küreler olduğunu düşünüyorsanız kolları sıvayın! 🙂 İhtiyacınız olan tek şey minik bir kavanoz ve içeriğini dilediğiniz şekilde renklendirmek istediğiniz süsler. Kar efekti için duvara sürttüğünüzde topak topak olan köpükleri bile kullabilirsiniz. Süslerinizi kavanozun içerisine alet edavat çantalarında yer alan büyük cımbızlar sayesinde sabitleyebilirsiniz. Şimdiden emeğine sağlık.

Bonus:  Küçük Yılbaşı Kar Küreleri

Bahsettiğimiz gibi özellikle büyük kar kürelerinin fiyatları cep yakabiliyor. Ama bu şirin mi şirin ve oldukça uygun fiyatlı kar kürelerimizi de beğeninize sunmadan edemedik. Kar küresi yapmak meşakkatlidir, zaman ve uğraş ister. Kar küresi yapmayı çok isteyip de zamanı ve imkanı olmayanlar için aşağıya link bırakıyoruz. Aman siz üzülmeyin, emin olun ki bu minik kar küreleri size çok iyi hissettirecek. Kürenin içerisinde uçuşan kar taneleri size her şeyi unutturacak…

 

Yılbaşına Özel Dekoratif Çerçeve

Dekorunuza anla katacak her çerçeve güzeldir fakat çocuğunuzla kendi ellerinizle hazırlayacağınız çerçeveler her şeyden çok daha anlamlıdır. Kar temalı, yeni yıla hazırlık olarak ortaya çıkarabileceğiniz bu şık çalışma için derinliği olan bir çerçeveye ( ahşap ürünler satan yerlerden kolaylıkla tedarik edebilirsiniz ) arka fona yerleştirebileceğiniz kar temalı bir çizime ( bu çalışmada siyah karton üzerine çok basit dağ ve kar tanecikleri çizilmiş “ben cin ali bile çizemem” diyenlerin bile kolaylıkla üstesinden geleceğinden eminiz ), minyatür çam ağaçları, oyuncak araba ve kar görünümü için de pamuğa ihtiyacınız var 🙂

 

Yeni Yıl Temalı Kapı Süsü 

Yılbaşı kapı süsü denildiği zaman sizin de zihninizde kozalaklı, kırmızı toplarla süslü, sime bulanmış çam yapraklarıyla bezeli kapı süsleri geliyorsa yalnız değilsiniz. Biz sizin için yapılışı oldukça basit ve yaparken de çocuğunuzun fazlasıyla eğlenebileceği bir süs alternatifini tercih ettik. Kapı süsünüzü dilediğiniz renk kartonla yapabilirsiniz. Çocuğunuzun elini kalem yardımıyla kartonda izi kalacak şekilde çizin ve bunu pek çok kez tekrarladıktan sonra her bir el izini makas yardımıyla kesin. Fotoğrafta olduğu gibi el izlerini daire şekli oluşturacak biçimde birbirine yapıştırın. Üzerini simle, kurdela ya da simli kalemlerle süslemek tamamen sizin insiyatifinize kalmış.

 

Kar Sevinci Mumluklar

Dekoratif eşyalar üretmek sizin de hoşunuza gidiyorsa çocuğunuzla güzel bir çalışmaya imza atmaya hazır mısınız? İlk olarak mumluk olarak kullanacağınız bir kavanoza ihtiyacınız var. Sonraki adım da fotoğrafta sizinle paylaştığımız ev, ağaç siluetlerini kesip itinayla kavanozun içerisine yerleştirmeniz…  Bir sonraki adımda kavanozumuza kar efekti veriyoruz. Bu efekti de her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz kar spreyleri ile yapabilirsiniz. En son aşama ise mini mumunuzu kavanozun içerisine yerleştirmek. Mumu yaktığınızda ortaya harika bir manzara çıkacak. Çocuğunuzla ortaya çıkaracağınız bu şaheser ikinize de çok iyi gelecek 😉

Bonus: Yılbaşı Mumları

Ellerinizle hazırlayacağınız mumluğunuzu klasik mumlarla süslemek yerine yılbaşına yaraşır hazır mumlarla süsleyebilmeniz için bu şirin mumlarımızı sizinle tanıştırmak istedik. Çalışmanızı zirvede bırakmak için bu şirin mumlarımız size fazlasıyla yardımcı olacak. Mumların 4 farklı modeli bulunmaktadır.

 Şeker Gibi Bir Yıl İçin Geyikli Şekerler

Çocuklar hem şekerleri hem de hayvancıklı süslemeleri çok severler. Yılbaşında evinize gelecek misafirleriniz için çocuğunuzla birlikte geyikli şekerler hazırlamaya ne dersiniz? Unutulmaz bir yılbaşı akşamı sizi bekliyor. Bu çalışma çocuğunuzun da çok hoşuna gidecek. O zaman kolları sıvayın efendim!

 

Yılbaşı Temalı Süs Mandallar

Yılbaşında sizden çam ağacı isteyen çocuğunuzu ( ki ağaçlar gerçekten çok pahalı ) ikna edemediyseniz onun üzülmesini seyretmek yerine ona harika bir fikir sunabilirsiniz. Mesela evinizdeki çamaşırlığınızı çocuğunuzun çam ağacı süsler gibi süslemesine ortam hazırlayabilirsiniz. Uygun fiyata yılbaşı süsleri tedarik edebileceğiniz gibi, çocuğunuzun becerilerini keşfedebilmesi için ahşap mandallar alıp çocuğunuzun bu mandalları boyayarak kardan adam figürüne dönüştürmesini sağlayabilirsiniz. İçerisinde kendi emeğinin de bulunduğu süsler ortaya çıkarmak çocuğunuzun kendine olan güvenini artırıp yeteneklerini keşfetmesini sağlayacaktır.

Bonus:  Ayıcıklı Mandal Seti 12li

Süsleme çalışmalarınızda ilham almanız için bu mandallarımıza da göz atmalısınız. Çocuğunuzu teşvik etmek için onu birbirinden sevimli Ayıcıklı Mandal Seti 12’li ürünümüzle tanıştırmalısınız. Bu mandallar sayesinde, ardınızda bıraktığınız yıllarda çekildiğiniz en güzel, en mutlu fotoğraflarınızı minik bir pano halinde evinizin en güzel köşesinde yaşatabilirsiniz.

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.