Ana Sayfa Anneler Günü Hediyesi Dini Anneler Günü Hediyeleri

Dini Anneler Günü Hediyeleri

0
Paylaş

Maneviyata fazlasıyla önem veren annenize maneviyat kokan bir anneler günü hediyesi vermek istemez misiniz?  İsrâ suresinin 23.ayeti anne ve babaya iyi davranmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayan ayetlerdendir.  “Rabbin kesin olarak şunları emretti: «O’ndan başkasına ibadet etmeyin; ana babaya iyilik edin; onlardan biri veya her ikisi senin yanında yaşlılık çağına ulaşırsa sakın onlara «öf!» deme ve onları azarlama; ikisine de tatlı söz söyle.” Anne ve babamıza iyi davranmak hepimizin yegane görevi… Hz.  Muhammed (Sav)’in annesinin, büyük bir önderi ve yüce bir peygamberi beşeriyete hediye eden bir kadın olması şeref ve övünç olarak tüm annelerimize yeter. Annemizin bizim için üstlendiği sorumlulukları göz önünde bulundurursak ona layık hediyeyi hiçbir şekilde bulamayız. Çünkü alacağınız hiçbir hediye annenizin çabasının karşılığı olmayacaktır.

Anneler gününden kastımız hiçbir şekilde annemize olan sevgimizi bir güne indirdiğimiz anlamını taşımıyor. Anneler günü, annenize olan sevginizi somutlaştırmanın bir vesilesidir. Biz, annenizi anneler gününü bir güne sığdıramayacak kadar çok sevdiğinizden eminiz. Dileriz ki bu sevgi, annenize yapacağınız jestlerle daha çok kendisini gösterir ve annenizin tebessümleri olarak karşınıza çıkar. Dini anneler günü hediyesi arayanlara en özel hediye alternatiflerimizin fazlasıyla fikir verici olacağını düşünüyoruz.

Dini Temalı Anneler Günü Hediyesi Fikirleri

 

1. Ahşap Rahle Modelleri

dini-anneler-gunu-hediyeleri-1

Kuran okumayı seven annenizi, mis gibi ahşap kokan bir rahle ile fazlasıyla mutlu edebilirsiniz. Oymalı desenleriyle yahut gümüş işlemeleriyle dikkat çeken bu şık rahlelerin üzerine annenizin ismini bile yazdırabilirsiniz.

 

2. Dini Tasarıma Sahip Stickerlar

dini-anneler-gunu-hediyeleri-2

Her anne evinin dekoruna fazlasıyla önem verir. Annenizin, klasik tablolardan kolaylıkla vazgeçmesine sebep olacak bu stickerlar evinizin havasını fazlasıyla değiştirecek gibi gözüküyor.

 

 

3. En Şık Tespih Modelleri

dini-anneler-gunu-hediyeleri-3

Sıradan tespihleri unutturacak güzelliğe ve göz kamaştıran ışıltıya sahip bu tespihleri eminiz annenizde çok sevecek. Bu sene, tespihlerin uçlarına iğne oyasıyla yapılmış minik süsler eklemek çok moda. Siz de annenize sizden yadigar kalacak bir sürpriz yapmak istiyorsanız, farklı renkleri bulunan bu tespihleri tercih edebilirsiniz.

 

4. Hacı-Umre Turları

dini-anneler-gunu-hediyeleri-4

Maneviyat konusunda annenize zirveyi yaşatabileceğiniz geniş çaplı bir hediye vermek istiyorsanız, bilgisayar başına oturun ve hacı-umre turlarını araştırmaya koyulun. Annenize bundan daha güzel bir hediye veremezsiniz herhalde 🙂

 

5. Harfleri Kolay Okunan Kuran-ı Kerim 

dini-anneler-gunu-hediyeleri-5

Sizin annenizin de en muzdarip olduğu konulardan birisi de Kuran-ı Kerim’indeki harflerin küçük olması sebebiyle harfleri seçememesi mi? Eğer yanıtınız evetse, size harika bir anneler günü hediyesi tavsiyemiz var. Görme güçlüğü çekenler için yayımlanan yeni Kur’an-ı Kerim kitaplarını incelediğinizde bu durumun annenizi fazlasıyla mutlu edeceğinden emin olacaksınız.

 

6.  Dini Temalı Kanvas Tablolar

dini-anneler-gunu-hediyeleri-6

Sizce de annenizin kanaviçe işlemeli dini çerçevelerini kaldırmasının zamanı çoktan gelmedi mi? Tasarımlarıyla dikkat çeken bu kanvas tablolar tüm ilgiyi üzerine toplamayı başarıyor.

 

7. Kaligrafi Tasarımlı Ürünler

dini-anneler-gunu-hediyeleri-7

Kaligrafi yazılarının objeler üzerinde ne kadar şık durduğunu bilmeyeniniz yoktur. Gümüş ve seramik tabağa, yaldızlı tepsiye, anahtarlığa ve ahşap çerçeveye annenizin ismini kaligrafi fontuyla yazdırarak en farklı anneler günü hediyesini siz verebilirsiniz.

 

8. Sesli Kuran Okuyan Kalem

dini-anneler-gunu-hediyeleri-8

Kuran harflerini yeni öğrenen annenizin okuma pratiğini hızlandırmanın en iyi yolu, kuran okuyan bu kalemden geçiyor. Kuran harflerini tecvitli olarak da dinlemenize vesile olan bu kalem annenizin yanından ayırmak istemeyeceği yegane eşyası olmaya geliyor.

 

9. En Şık Aksesuar Modelleri

dini-anneler-gunu-hediyeleri-9

Kul olmanın inceliğini en güzel şekilde ifade eden “vav” harfinin kolye, yüzük ve bilekliklere konu olması en çok kadınların işine yarayacak. Üzerinde Arapça “Muhammed” yazan kolye de gümüş olup, kararma yapmamaktadır.

 

10. Modası Geçmeyen Tesettür Kıyafetleri 

dini-anneler-gunu-hediyeleri-10

Alacağınız hediyenin kullanışlı olması taraftarıysanız namaz elbisesi, ferace, şal ve eşarp anneniz için ideal bir hediye seçeneği… Tabii eşarp ve şalın  modeli tamamen sizin zevkinize kalmış..

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.