Ana Sayfa Yaşam Klasik Baba Sözleri

Klasik Baba Sözleri

1
Paylaş

Babalar, çocuklarını korumak ve kollamak iç güdüsüyle donatılmış harika kahramanlardır. Yaşınız kaç olursa olsun, babanız bıkmadan usanmadan aynı şeyleri tekrar tekrar size söylemekten kaçınmayacaktır. Aslında istediği şey çok basittir. Sadece çocuğu zarar görmesin ve yaralanmasın ister. Ama bazı anlar ”ben artık çocuk” değilim, dedirtebilir ve sizi kızdırabilirler. Aslında babalar sizi her koşulda  önemser. O anlık, olayları takılıp kalmayın. Unutmayın ki siz dün olduğu gibi bugünde çocuksunuz, yarın da… Babaların, klasik baba sözlerini anımsayalım.

1. Sen Herkes Değilsin

klasik-baba-sözleri-1

Çocuklar, ailelerinin mucizevi varlıklarıdır. Aile olmak, çocukların eşsiz ve biricik olduğunu düşündürür. Babalar ise bu eşsizliği hiç kimseye benzetmek istemez. Tabi olumlu durumlar hariç.Mesela ”sende onun gibi ol” ya da ”senin ondan ne eksiğin var?” cümlelerini duymayan yoktur.

2. ”Dün, Dündür; Bugün Bugündür”

klasik-baba-sözleri-2

 

Babalar evdeki son karar mercidir. Fakat bazı zamanlar alınan kararları keyfi olarak değiştirir ve bu konuda arıza çıkarmamanızı tavsiye ederler.

3. Herkese Güvenme

klasik-baba-sözleri-3

 

Babalar için güven meselesi önemlidir. Dışarıda ki herkes ve her durum sizin için tehlike arz eder. Babanızın en sık tembihi, güvenme! Neden bu kadar şüpheci olduğunu savunma iç güdüsüne bağlıyoruz.

4. Kendini İnsanlara Kullandırtma

klasik-baba-sözleri-4

 

Güç ve başarı gibi dikkat çekici özellikler, insanın iyi niyetinin suistimal olmasına sebep olabilir. Babalar, başkaları için çocuklarının gereğinden fazla fedakar olmasını ve cömert davranmasını istemezler.

5. Kimseye Karışma

klasik-baba-sözleri-5

 

Kim ne yaparsa yapsın sana ne ? gibi bir soru cümlesiyle karşılaştıysanız etrafınızdaki herhangi bir olaya karşı duyarsız kalmamışsınız demektir. Yaptığınız iyi bir davranış, size tehlike olarak dönecek diye kafasına kodlayan bir babanız var. Kişi ve olaylardan uzak durun. Olaylara karışmayın.

6. Benim Aklım Bana Yeter, Seninki Sende Kalsın

Klasik-baba-sözleri-6

 

Babalar, inatla kendi bildiğini okumaya bayılırlar. Sanırım, değişim pek onlara göre değil. Eee hal böyle olunca bazı durumlarda deneyip yanılmaları için sessiz kalıp, beklemek gerek.

7.Senden Adam Olacakta, Ben De Görecem

klasik-baba-sözleri-7

 

Babalar, kusursuz bir çocuk düşler. Fakat, mükemmel çocuk yoktur; kabullenmeyi bir türlü istemezler.

 

8. Sizin İçin Elimden Gelen Her Şeyi Yapıyorum, Ya siz ?

klasik-baba-sözleri-8

 

Fedakarlık abidesi, babalardır.Fırsat buldukça fedakarlıklarını tepsi gibi önünüze sunan, bu fedakarlıkların karşılığında ne kadar eksik ve yetersiz olduğunuzu yüze vurmaktan kaçınmaz.

9. Aşık Oldum Sanırsın, Yanılırsın.

klasik-baba-sözleri-9

 

”Ben sana aşık olacağın zaman söylerim?” Maalesef öyle olmuyor. Yahu babadan aşk doktoru olur mu hiç? Tabi bazen tavsiyelerine kulak verilebilir.

10. Oku, Baban Gibi Cahil Kalma

klasik-baba-sözleri-10

Eğitim, sonsuz bir deryadır. Kimi zaman bu deryada babanızla fikir çatışmaları yaşayabilirsiniz. Siz hayallerinizin peşinde koşmak isterken, babanız sizi güçlükle gerçeklere yöneltmek ister. Bir yerden sonra olması gereken mutlaka olur. Yeter ki siz okuyun !

11. Ne Var Bu Kadar Kurcalayacak Hiç Anlamıyorum

klasik-baba-sözleri-11

 

Teknoloji ile ilgili pek bir fikri olmayan; ama ilk arıza durumunda ortadan bir lafla beyan eden kişi, babadır. Baba, hazır fırsat bulmuş, hiç kaçırır mı?

12. Bana Güvenerek İş Yapma

klasik-baba-sözleri-12

 

 

”Ne yaparsan yap, beni karıştırma” evet bu cümle kendi başınızın çaresine bakma zamanınızın geldiğinin işaretidir. Bir baba böyle konuşuyorsa, işiniz zor. Kolay gelsin !

13. Kalbini Kıranın Kafasını Kır

klasik-baba-sözleri-13

 

Kırıldıysan kıracaksın ! babalar kısas sever 🙂

14. Benim Senin Gibi Bir Babam Olsaydı Ben Böyle Olmazdım

klasik-baba-sözleri-14

 

Kendini övmek istemeyen; ama iyi bir baba olduğunu düşünen her baba olumsuz durum karşısında sahip olduğunuz babanın ne kadar iyi olduğunu söylemeden edemez.

15. Hiç Bana Çekmemişsin.

klasik-baba-sözleri-15

 

 

Çocuklar iyi ve güzel huylarını kimden alır bilinmez. Fakat bir şeyler yolunda gitmiyorsa, oradan bir baba haykırır; ” azcık bana çekseydin” der. Unutmamak gerek ki, babalar en harika genleri taşır 😀

 

 

 

 

1 Yorum var

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.