Ana Sayfa Tişört Kolay Tişört Nasıl Yapılır?

Kolay Tişört Nasıl Yapılır?

0
Paylaş

Kıyafet alışverişi yapmayı pek sevmeyen, aldığı tişörtleri yırtılana kadar giymeyi tercih edenlerden misiniz? Yaz alışverişi yapmanızı biraz daha ertelemeyi, evde kolayca kendi tişörtlerinizi tasarlamanızı sağlayacak harika fikirlerle karşınızdayız. Geçen yaz aldığınız ve severek giydiğiniz tişörtleri ufak değişikliklerle yepyeni bir tişörte dönüştürecek püf noktaları ve yapım teknikleriyle şıklığınızdan ödün vermeyeceksiniz. Hem sevdiğiniz kıyafetlerinizi giymeye devam edeceksiniz hem de hiç kimsede olmayan tasarımlara imza atmış olacaksınız. Peki, eski tişörtlerden yepyeni bir tişört nasıl yapılır derseniz ihtiyacınız olan şeyler bir tişört ve makas! Hemen atmaya kıyamadığınız tişörtlerinizden birini alın ve ekran başına oturun. Yepyeni tişörtler tasarlama zamanı!

 

Trend Tişörtler Tasarımlarını Evde Yapmanın İpuçları

 

1)

Biraz el becerisi gerektiren bu tasarımı basic tişörtleriniz üzerine uygulayabilirsiniz. Sevdiğiniz bir hayvan, nesne ya da yaprak resmini iğne ve iplikle tişört üzerine işleyebilir, yepyeni bir tişört tasarlayabilirsiniz. İşlemeli tişörtlerin bu senenin moda tasarımları arasında hızla yükselen bir ivmeye sahip olduğu düşünülürse bu fikri mutlaka uygulamaya geçirmelisiniz.

 

2)

Kısa kollu tişörtünüzün deseni çok güzel olduğu için atmaya kıyamıyorsanız modelini değiştirmeye ne dersiniz? Elinize makası alın ve önce yaka ve kolları kesmekle işe başlayın. Sonrasında bel kısmından boyunu biraz kısaltmak, ön kısmına da şık görünmesini sağlayacak bir düğüm atmanızı sağlamak için kesin. Artık sevdiğiniz desen yepyeni bir tişört üzerinde. Bir yıl daha giyebileceğiniz bir tişört yaptınız tebrikler!

 

3)

Son yıllarda kenarları dikişsiz ve doğal görünen tişörtler moda biliyorsunuz. Bu modaya ayak uydurmak istiyorsanız yeni bir tişört almanıza gerek yok. Dolabınızdan bir tişört seçin kollarını, boyun kısmını atlet formunda kesin. Sonrasında alt kısmından da küçük bir parça kesin ve bu parçayla tişörtün arkasını çevirerek iki askısını birbirine bağlayın. Arka kısmını tek askıya döndürecek bu işlem sayesinde ortaya trend tasarımlardan biri çıkacak.

 

4)

Kadınların en sevdiği modellerden biri olan yarım tişörtler yeniden moda oldu. Siz de bu tasarımları severek kullanıyorsanız yepyeni bir tanesine sahip olmak için tek ihtiyacınız bir makas. Askılı tişörtlerinizden birini alın ön kısmını tam ortadan ikiye kesin. Arka kısmını olmasını istediğiniz uzunlukta kesin. Önde yer alan parçaları çapraz şekilde arkadan bağlayabilir veya dikebilirsiniz.

 

5)

Tişörtünüzün kol ve üst kısmına açacağınız birkaç pencereyle çok şık bir tişört tasarlamaya hazır mısınız? Böyle şık bir tişört nasıl yapılır merak ediyorsanız hemen anlatıyoruz. Bir sabun ile tişört üzerine iki santim aralıklarla pencereler çizin. Sonra elinize makası alın ve pencereleri kesin. Tişörtünüz hazır 🙂

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.