Ana Sayfa El Yapımı Hediyeler Kolayca Yapabileceğiniz Ev Aksesuarları

Kolayca Yapabileceğiniz Ev Aksesuarları

0
Paylaş

Bazen hediyeyi sadece sevdiklerimize değil kendimize de vermemiz gerekir. Özellikle el emeğiyle hazırlanan hediyenin hissiyatı farklıdır. Hediye alan kişi kadar hediyeyi kendi elleri ve beceresiyle gerçekleştiren kişi de mutlu hisseder. Sizler de bu duyguyu yaşamak istiyorsanız kolayca yapabileceğiniz ev aksesuarlarını hemen inceleyin.

Evdeki malzemelerinizi kullanarak hem şık bir görüntüye sahip hem de kullanışlı aksesuarlar tasarlayabilirsiniz. Bu el emeğiyle hazırlanmış aksesuarları ister sevdiklerinize hediye edin isterseniz kendiniz kullanın karar sizin… Lafı fazla uzatmadan hemen işe koyulalım.

El Yapımı Avize

Bir balonla bile tasarım avize yapabileceğiniz aklınıza gelir miydi? Sadece 5 adımda balon, ip ve yapıştırıcı kullanarak çok şık bir avize tasarlayabilirsiniz. Üstelik bunun için büyük bir el becerisine ihtiyacınız da yok.

Kolayca Yapılan El Yapımı Sepetler

Kirli sepeti, çamaşır sepeti, aksesuar sepeti adını istediğiniz gibi koyabileceğiniz kullanışlı bir sepet yapmak çok kolay! Sert karton, tutkal, gazete ve boya ile boy boy sepetler tasarlayabilirsiniz.


 


 

Bir diğer sepet tasarımda ise kalın bir ip kullanılmış. Koli kutunun etrafını hasır ipiyle dolayarak sadece 2 dakikada sepet yapabilirsiniz. Hasır ip yerine karton kutuyu stiker ile de kaplayabilirsiniz.

Ev Yapımı Mutfak Gereçleri

Kullandığınız konserve kutularını sakın atmayın! Mutfakta kullandığınız her eşyayı geri dönüştürerek kullanışlı ürünler tasarlayabilirsiniz. Fotoğraflarda da görüldüğü gibi bir tahta parçası ve eski konserveler ile çatal, kaşık kutusu yapmak sadece 5 dakikanızı alacak.

Ahşap Bisiklet Tutucu

Bu pratik bisiklet aparatı da sporseverler için. Bisiklet seven dostlarınıza tahtadan bisiklet standı yapabilirsiniz. Bunun için marangozdan yardım da alabilirsiniz.

Evdeki Malzemelerle Fotoğraf Çerçevesi Yapımı

Karton bir şerit, ahşap mandallar ve hayal gücü! Küçük boyutlu fotoğraflarınızı böyle bir kolaj ile sergilemek ister misiniz? Emin olun basit çerçevelerde o güzel fotoğraflarınızı hapsetmek yerine böyle bir tasarım ile evinize farklı bir hava kazandırabilirsiniz.

El Yapımı Minyatür Hediyeler

Tasarımı minyatür etkisi ise devasa! Abartılı bir cümle olabilir ama bu emeğiyle hazırlanmış çerçeve abartıyı sonuna kadar hak ediyor. Dantel, tahta parçaları, kolye aksesuarları ve biraz da yaratıcılık. Bunları birleştirerek sevdiklerinizi mutlu edecek en güzel hediyeyi tasarlamak mümkün.

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.