Ana Sayfa Tişört Sadece Bir Makasla Kendi Tişörtünüzü Yaratın

Sadece Bir Makasla Kendi Tişörtünüzü Yaratın

0
Paylaş

Eski tişörtlerinizi değerlendirmeye ne dersiniz? Tişörtlerin değişmez makus talihini değiştirmek tamamen sizin elinizde. Artık tişörtler yer bezi olmaktan kurtulacak 🙂 Bunun için ise gözden çıkardığın tişörtler ve makas yeterli olacak.

 

 

 

 

 

El Yapımı Uçları Fırfırlı Tişört

sadece-bir-makasla-kendi-tisortunuzu-yaratin-1

sadece-bir-makasla-kendi-tisortunuzu-yaratin-2

 

 

 

 

 

Cetvelle tişörtte keseceğiniz bölgeleri kumaş çizgi sabunuyla belli edip, makas ile dikine kesin. Daha sonra kesilen fileleri birbirine örgü yaparak bir desen oluşturabilirsiniz. Yeni tişörtünüz hazır!

Kumaş Boyasıyla Yeni Tişört Nasıl Yapılır?

sadece-bir-makasla-kendi-tisortunuzu-yaratin-3

sadece-bir-makasla-kendi-tisortunuzu-yaratin-4

Açık renkli eski tişörtünüzü kumaş boyasıyla yepyeni bir hale getirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; eski bir tişört, kumaş boyası, hava geçirmez poşet ve lastik. Önce tişörtü hafif ıslatın, tişörte desen vermek için lastik kullanın. Daha sonra hava geçirmez poşete tişörtü koyup, kumaş boyasını dökün. Karıştırıp bir süre bekleyin. Tişört kumaş boyasıyla yeni rengini alacaktır. Kurutup hemen kullanabilirsiniz.

sadece-bir-makasla-kendi-tisortunuzu-yaratin-6

Bu örnekteki tişört tasarımında da bir kumaş boya çalışması yapılmış. Siz de sadece tişörtün bir bölgesini renklendirmek istiyorsanız bu örneği inceleyerek gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler ise yine bir kumaş boyası, tişört ve kova. Kovaya kumaş boyasını dökün, tişörtü ılık suyla nemlendirin ve kovaya boyanacak bölgeyi daldırın. Tişört rengini aldıktan sonra kurumaya bırakın. Yeni tişörtünüz giyilmeye hazır.

 

 

 

 

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.