Ana Sayfa El Yapımı Hediyeler Sonbahar Temalı El Yapımı Hediye Seçenekleri

Sonbahar Temalı El Yapımı Hediye Seçenekleri

0
Paylaş

Eylül sabahının serinliğini
Yaprakların serinliğini
Ciğerlerime dolduruyorum…

Siz de Ataol Behramoğlu gibi, sonbaharı yapraklarının serinliğini ciğerlerinize dolduracak kadar çok seviyorsanız, bizzat kendi ellerinizle hazırlayabileceğiniz sonbahar temalı bu ürünleri muhakkak görmelisiniz. Sonbahar mevsimi sizi de hüznüyle kuşatıyorsa, hüzünlü dakikalarınızı eğlenceye çevirecek bu güzel çalışmaları sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Hele ki sonbahar mevsiminde doğan dostlarınıza içerisinde kendi el emeğinizin de bulunacağı ve daima onlara sizi hatırlatacak bir sürpriz yapabilirsiniz.

Sonbaharı Evinize Taşıyabileceğiniz El Yapımı Hediyeler

Sonbahar Yaprağı Duvar Süslemeleri

sonbahar-temali-el-yapimi-hediye-secenekleri-1

Önceden hazırlayacağınız yaprak çizim kalıplarıyla yapabileceğiniz duvar süslemeleri sayesinde sonbahar atmosferini evinizde yaşayabilirsiniz.

 

El Yapımı Yastık Yapımı 

sonbahar-temali-el-yapimi-hediye-secenekleri-2

Keçe ile yapabileceğiniz yaprağı, kendi ellerinizle hazırlayacağınız yastığa işlemeye ne dersiniz? Yaprak dışında başka temalar da kullanabilirsiniz. Biz sonbahara özel olarak yaprağı tercih ettik.

 

Yapraktan Dekoratif Tablo Yapımı 

sonbahar-temali-el-yapimi-hediye-secenekleri-3

Sıçratma yöntemiyle yapabileceğiniz bu şık çalışma ile unutulmaz bir hediye vermeniz mümkün. Yapmanız gereken tek şey sulu boya, diş fırçası ve sonbahar yapraklarına sahip olmak 🙂

 

Simli Yapraklar

sonbahar-temali-el-yapimi-hediye-secenekleri-4

Verniklemiş olduğunuz yaprakları sim dolu kaba batırdığınızda, ortaya böyle ışıl ışıl, göz kamaştıran yapraklar çıkacaktır. Evinizin istediğiniz köşesini bu simli yapraklar sayesinde dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

 

Telden Sonbahar Ağacı Yapımı 

sonbahar-temali-el-yapimi-hediye-secenekleri-5

Dilediğiniz boyda sonbahar ağaçları yapmak istemez misiniz? Hem de bulunması oldukça basit bir tel yardımıyla… Yapraklarını mat taşlar yerine ışıltılı taşlar da kullanarak daha ihtişamlı yapabilirsiniz.

 

Dekoratif Duvar Süsü

sonbahar-temali-el-yapimi-hediye-secenekleri-6

Hüzünlü bir karaktere sahipseniz, evinizi de ruh halinize göre dekore etmek istersiniz. Mesela bu dekoratif duvar süsü sayesinde evinizin artık bir hüzün köşesi olabilir.

 

Sonbahar Yaprakları Kase

sonbahar-temali-el-yapimi-hediye-secenekleri-7

Yapışkan maddeler sayesinde birbirine kenetlenecek olan sonbahar yapraklarından, balon sayesinde oval bir kase yapabilirsiniz. Şimdiye kadar sahip olduğunuz en orijinal kase bu olacak.

 

Yapraktan Kalpler

sonbahar-temali-el-yapimi-hediye-secenekleri-8

Kalp desenli delgeçlerle hem ne kadar romantik olduğunuzu hem de sonbaharı ne kadar çok sevdiğinizi herkese gösterebileceksiniz. Tabii yapmanız gereken, delgeci sonbahar yaprağı üzerinde kullanmak…

 

Cam Boyama

sonbahar-temali-el-yapimi-hediye-secenekleri-9

Cam boyama kursuna gitmeden de ortaya oldukça başarılı çalışmalar çıkarabileceğinizi görmeye hazır mısınız? Sonbahar yaprakları temalı bu çalışma ile siz de en zarif bardaklara sonbahar aşkınızı aşılayabileceksiniz.

 

Sonbaharı Evinize Getiren Kapı Süsü 
sonbahar-temali-el-yapimi-hediye-secenekleri-11

Kozalak ve sonbahar yapraklarıyla süsleyebileceğiniz bu kapı süsü sizce de çok şık ve orijinal gözükmüyor mu?

Sonbahar Kokan Mumluklar

sonbahar-temali-el-yapimi-hediye-secenekleri-12

Kavanoz, tutkal, yaprak ve fırça ile oldukça şık bir mumluk yapmaya ne dersiniz? En güzel gece lambalarını aratmayacak bu çalışma ile sevdiklerinize sizi hatırlatacak bir sürpriz yapabilirsiniz.

İsme Özel Yapraklı Dekoratif Süs

sonbahar-temali-el-yapimi-hediye-secenekleri-14

İsminizin baş harfini bir kartondan dilediğiniz boyutta kesip, kartonu sonbahar yapraklarıyla donatınca ortaya böyle şık bir görüntü çıkıyor.

 

Hüzün Dolu Fotoğraf Askılığı 

sonbahar-temali-el-yapimi-hediye-secenekleri-15

Bakmaya doyamadığınız en güzel fotoğraflarınızı sonbaharı temsil eden bir platformda toplayarak anılarınıza daima canlı tutabilirsiniz.

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here