Ana Sayfa Anneler Günü Hediyesi Uğur Getiren Anneler Günü Hediyeleri

Uğur Getiren Anneler Günü Hediyeleri

0
Paylaş

Anneler günü belki de en çok değer vermemiz, en fazla üzerinde durmamız gereken günlerden biridir. Bizi doğuran, bu yaşa getiren, daha doğrusunu isterseniz bizi biz yapan bu kutsal varlıklar, her insanın en kıymetlisidir;tabi bizim de öyle. Hediye telaşları, ne alsam diye düşünülen ama bir türlü içe sinmeyen şeyler kovalar durur aklımızı. Oya ki annesini iyi tanıyan evlatlar, onu neyin mutlu edeceğini bilir ve annesine layık bir anneler günü hediyesi seçer. Yaklaşan Anneler Günü dolayısıyla sizlere annelerimize , koruyucu meleklerimize alabileceğimiz değişik hediyeler hakkında bir çok öneri getirmeye devam ediyoruz. Yıllardır alacak pek fazla hediye bırakmadık aslında, teknolojik, modern hediyeler, son çıkanlar derken annelerimizin ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak bir çok şeyi aldık ama artık alacak hediyeler de tükendi. Bu yüzden farklı önerilerle size fikir vermek istedik. Karar vermekte zorlanan, ne alacağını bilemeyen, ne alsam diye kara kara düşünen hayırlı evlatlar için 2015 anneler günü hediye fikirleri araştırdık. Ve aklımıza her seneninkinden farklı bu kez manevi değer taşıyan ve onlara manevi tatmin sağlayacak hediye seçenekleri bulduk.  Bu kez annelerimize, onların eskiden beri maneviyatını besleyen ve genel olarak bize de aşıladıkları uğur getiren anneler günü hediyeleri derledik. Bilirsiniz her anne az çok inanır böyle şeylere. Yani şans getiren bileklikler, bereket veren filler, parmağa konan uğur böcekleri, onlar için hep gelecek güzel şeylerin habercisidir. Biz de annelerimize hem anlamlı hem kalıcı bir hediye vermek istiyorsak, bu sene bir farklılık yapıp uğur getiren anneler günü hediyeleri sunabiliriz. Bu hareketimiz onları hem mutlu edecek, hem de her daim özenle saklayacakları hediyelere sahip olacaklar.

Şans Ve Bereket Getiren Anneler Günü Hediyeleri

1. Aynalı Süpürgeler

ugur_getiren_anneler_gunu_hediyeleri

Edirne’nin geleneksel el sanatlarından aynalı süpürge, genç kızların çeyizlerinde yerini elektrikli süpürgeye bırakmasının ardından minyatür boyutlarda üretilerek hediyelik eşya olarak kullanılmaya başlamış. Eskilerde ise uğuruna inanılan objelerden biri olduğu biliniyor. Süpürgenin üstündeki çiçekler sevgiyi ve mutluluğu, ayna ise saflığı ve huzuru temsil ediyor.

2. Pozitif Enerji Veren Kaplumbağa Figürü

ugur_getiren_anneler_gunu_hediyeleri

İnanışlara göre kaplumbağa uzun ömrün ve uğurun sembolüdür. Ev sahibi olmak için eve uğur getirmesi bakımından evde bulundurulması gerekildiğine inanılıyor. Hem hoş bir figür hem de uğurlu bir obje oluşu bakımından tercih edilebilir.

3. Bereket Sembolü Nar Figürleri Ya da Nar Çiçeği

ugur_getiren_anneler_gunu_hediyeleri

Bereketin ve çokluğun sembolü olan nar da annenizi için iyi bir aksesuar hediye olabileceği gibi, nar çiçeği alıp da annenizin ona hayat vermesi ve bakımıyla ilgilenmesi onu hem motive edecek hem de mutlu olmasını sağlayacaktır.

4. Uğur Böcekleri Aksesuarları

ugur_getiren_anneler_gunu_hediyeleri

Uğur böceklerinin adı üstünde:) Eğer annenize hem şık hem de uğur getirmesi muhtemel bir hediye vermek istiyorsanız, uğur böcek detaylı ürünler de onu mutlu etmeye yetecektir.

5. Şans Getiren Bileklik

ugur_getiren_anneler_gunu_hediyeleri

Şan bilekliği şans getirir mi? Neden olmasın:) Getirmezse bile annenize hoş bir aksesuar almış olacaksınız. Hem bilekte güzel duran hem de annenizin bir ömür saklayacağı bu şans bileklikleri onun uğuru olacaktır.

6. Eve Şans Getiren Nal Figürü

ugur_getiren_anneler_gunu_hediyeleri

En tanınmış uğur getiren nesneler arasında yer alan nalın uğur ve şans getirdiğine inanılır. Nal genellikle kapı üzerine ya da girişlere asılır. Maksat eve güzel bir dekoratif eşya olsun değil mi?

7. Bereket Getiren Fil Ailesi

ugur_getiren_anneler_gunu_hediyeleri

Fil ailesi de yedi üyeden oluşur ve eve uğur ve bereket getireceğine inanılır. Eminiz ki annenizin evinin baş köşesini süslemeye yetecektir.

8. Uğur Böcekli Pasta

ugur_getiren_anneler_gunu_hediyeleri

Tüm bu hediyelerin üstüne bir de uğur böcekli pasta eklemek de süper bir fikir olabilir. 🙂 Kendi ellerinizle hazırlayacağınız pastanın daha da lezzetli olacağına emin olabilirsiniz.

 

 

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.