Ana Sayfa Romantik Hediye Önerileri Ahşap Görünümlü Mumlar İle Aşkınızı Ölümsüzleştirin

Ahşap Görünümlü Mumlar İle Aşkınızı Ölümsüzleştirin

3
Paylaş

Sevgilinize klasik hediyeler almaktan sıkıldınız, öyle değil mi? Belki bir buket gül alındığında tüm bayanlar mutlu olur yada bir maç bileti alındığında tüm erkekler. Ama bunun dışına çıkma zamanı artık gelmedi mi? Gelin birlikte bu tabuları yıkalım ve sevgiliye özel el yapımı hediyeler için kendimize uygun olanı seçelim. Sevgilimizi mutlu etmek için yapamayacağımız şey yoktur, değilmi?

Bu hediye fikrimizde danteller, çikolatalar, güller yok.  Bu sefer yapmak istediğimiz daha anlamlı, daha basit, temiz ve kişiye özel bir hediye. Adınızı yazacağınız, yıllar sonra dönüp baktığınızda tatlı bir tebessümle hatırlayacağınız hediye fikriyle karşınıza geliyoruz. Evet yanlış duymadınız. Birlikte yapacağımız ahşap görünümlü mumlar ile aşkınızı ölümsüzleştirin.

Sevgililer gününüzü kendi yapacağınız mumlar ile süsleyip, romantik bir gün geçirmek isteyenler için hediyemizi aşama aşama incelemeye başlayalım.

el yapımı mumlar2

Sevgililer gününe özel yapacağınız ahşap görünümlü mumlar için gereken malzemeler:

Elektronik mum, ahşap kağıt , süslemek için küçük kelimeler yazan etiketler, jüt kınnapı, makas, kalp kalıp, cetvel, boya kalemi.

Mumların elektronik olmasının sebebi; alev ahşap kağıda da gelebilir veya unutulduğunda tehlike unsuru haline gelebilir. Ancak alevsiz mumlar ile endişe etmenize gerek yok.

el yapımı mumlar1

Mumların boyunu ve genişliğini ölçmekle yola koyuluyoruz. Ardından mumların boyutlarına uygun olarak ahşap kağıtları kesiyoruz.

İlk mum için; boyutunu ayarladığınız ahşap kağıdın ortasına denk getirecek şekilde kalp kesiyoruz. Bunu kalp kalıp yardımıyla yapabilirsiniz. İlk önce kalp kalıbı ahşap kağıdın üzerine koyarak şeklin üzerinden kalemle çizgileri çizin, daha sonra kesin. Kağıdınızın her tarafını tutkallayın. Güzel ve pürüzsüz bir şekilde mumun üzerine yapıştırın.

el yapımı mumlar3

İkinci mum için; ilk mumda yaptığınız gibi ölçülerini alıp kestiğiniz ahşap kağıdı mumum üzerine pürüzsüz bir şekilde yapıştırın. Ardından kınnabı alın ve metal etiketlerin ( kiss,love yazısı gibi kısa kelimeler)  delik kısımlarından geçirin. Mumun ön tarafında gelecek şekilde kınnabı dolayın , düğümleyin. Diğer etiketide aynı şekilde ön tarafa hizalayarak kinnabı bağlayın.

el yapımı mumlar4

Üçüncü mum için, diğer mumlarda yaptığınız gibi ölçülerini alıp kestiğiniz ahşap kağıdı mumum üzerine pürüzsüz bir şekilde yapıştırın. Ahşap kağıdın üzerini boya kaleminiz ile süsleyin. Kalp, oklar, isimlerinizin baş harflerini ve daha ne dilerseniz.. Sizde isterseniz fotoğraftaki gibi uyumlu olması adına bakır rengini tercih edebilirsiniz.

Yapıştırdığınız ahşap kağıtları kurumaya bırakın.

Sevgiliniz yanınıza geldiğinde ahşap görünümlü mumlar odaya ayrı bir hava katacak ve aşkınızı ölümsüzleştirerek sevginizi anlatacak.

Ahşap görünümlü mumlar gibi daha birçok el yapımı hediye tavsiyelerimiz için tıklayın.

3 yorumlar

  1. […] Elektrikçilerde ve yapı marketlerde kolayca bulabileceğiniz elektronik mumlar hiç bu kadar dekoratif olmamıştı. Ahşap görünümlü kağıtlarla süslediğiniz mumların üzerine sevgilinizle beraber adınızın baş harfini yazın. Kalp veya istediğiniz bir desenle de süsleyin. Yapımı bu kadar basit olan ve el emeğiyle hazırlanmış böyle bir hediye herkesi mutlu eder. Yapılışını incelemek için tıklayın. […]

  2. […] Ahşap görünümlü mumlar elektronik mum ve ahşap görünümlü kağıtlarla çok basit bir şekilde hazırlanabilir. Üzerine yazacağınız isimlerinizin baş harfleriyle hediyeniz çok özel gözükebilir. Ahşap görünümlü mumların yapılışını adım adım incelemek için tıklayın. […]

Comments are closed.