Ana Sayfa Anneler Günü Hediyesi Anneler Günü İçin 7 El Yapımı Hediye

Anneler Günü İçin 7 El Yapımı Hediye

0
Paylaş

Elbette annelerimiz en değerli varlıklarımız ve onları tek gün hatırlamak haksızlık. Ama yine de onları unutmadığımızı, onlara değer verdiğimizi göstermek için her fırsatı değerlendirmeliyiz. İnternette kısa bir araştırma yaptıysanız benzer hediyeler etrafında yönlendirmeler yapılmakta. Belki zaman zaman telefonunuza gelen “Bu anneler gününde ona iPhone hediye et” gibi mesajları da göz önünde bulundurarak bir telefon hediye edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kıyafet, eşarp, takı, çiçek, ev eşyası (ütü, süpürge, tül-perde vb) ayakkabı türünden annenizin ihtiyacını giderebilecek hediyeler seçebilirsiniz. Fakat bu hediyeler hep birbirine benziyor öyle değil mi? Annenize hediye olarak içinizden geçen, gönlünüzün el verdiği, gücünüzün yettiği her şeyi alabilirsiniz. Bunu yaparken tüketim kültürüne alet olmanız ya da onların en meşhur deyimiyle, “para tuzağına” düşmeniz gerekmiyor. Hediye seçmek özel bir yetenek gerektiriyor. Bunu inkar edemeyiz ancak bazı hediyeler var ki karşımızdaki insanı mutlu etme olasılığı diğer alternatiflere göre daha yüksek olarak karşımıza çıkıyor. Bunlar da hediye ettiğiniz kişinin en çok değer vereceği el yapımı hediyeler olsa gerek diye düşünüyoruz. Anneler gününde geleneksel olarak hediyeler alınır ancak kendi hazırlayacağınız hediyeler hem daha özel olacak hem de çevreye duyarlılığınızı yansıtacaktır. Annenize uygun ve sizin de kolaylıkla yapabileceğiniz anneler günü hediyesi alternatiflerinden birkaçını aşağıda bulabilirsiniz.

 

El Emeği Göz Nuru Anneler Günü Hediyesi Fikirleri

 

1. Yaprak Desenli Yastık

Annelerin dekorasyonlarda kullanmaktan vazgeçemediği bir şey varsa onlar da kırlenttir. Oturma odası, yatak odası fark etmeden her yerde kırlent kullanmayı seven anneler için el yapımı yastıkları öneriyoruz. Düz renkte bir kırlent alıp üzerine ellerinizle dilediğiniz deseni yapabilirsiniz. Yüzlerce seçenek arasında bizim favorimiz yapraklarla boyanan bu model oldu.:)

 

2. Eski Fincanlardan Mum

Annenizin kullanmadığı ama atmaya da kıyamadığı fincanları değerlendirme zamanı! O çok sevdiği fincanları dekorasyonunda kullanmasını sağlayarak annenizin gönlünü kazanmak isterseniz hemen kolları sıvayın, mum yapımına başlayın.

 

3.Bozuk Paralardan Metal Vazo

7586e0ac3f32cb7ced06edd8d5090949-392x1024

Bu vazo seçeneği için biraz fazladan değeri en düşük para biriminizi kullanacak olabilirsiniz ama inanın buna değecek! Evdeki vazolardan birini seçerek, üzerine yapıştıracağınız kuruşlarla mükemmel ve değerli görünen bir şık vazo hazırlayabilirsiniz.. Annenizin ise bu şık hediye karşısında mutlu olmamasını imkansız bir seçenek olarak değerlendiriyoruz.:)

 

4.El Yapımı Seramik Tabaklar

 

Etnik desenli tasarımlara hayran bir anneye sahipseniz seramik hamurundan annenize boy boy tabaklar yapabilirsiniz. Seramik hamuru üzerine desenleri yaptıktan sonra istediğiniz büyüklükte bir tabağın içerisine koyarak şekil verin. Sonrasında fırınlayarak kurutup harika bir anneler günü hediyesi elde edin.

 

5.Tel Tokalardan El Yapımı Küpe

enhanced-buzz-20466-1349112418-16

Hem basit hem de özel hediye seçeneklerinden biri de tel tokalardan küpe! Annenizin gündelik zamanlarda spor kıyafetlerinin üzerine tercih edebileceği bu sıra dışı küpeler onu yine sizden geldiği için musmutlu edecektir.

 

6. Deri ve Boncuklu Bileklik

Renkli derilerle ve boncuklarla şık ve annenize özel bir bileklik elde etmiş olacaksınız ki bu da onu çok mutlu edecek.

 

7.Görkemli Bir Balon Lamba

Lace-Lamp

Göründüğü kadar kolay ve inanın göründüğünden çok daha anlamlı bir tasarım ile karşı karşıyasınız. Kaliteli ve sönmeyen bir balonun etrafını dantelle kaplayarak elde edeceğiniz bu tasarımı içine bir de lamba mekanizması yerleştirerek şık bir avizeye çevirebilirsiniz.

Sevgiliye en romantik el yapımı hediyeler yazımızda da sevgiliniz için harika seçenekler bulabilirsiniz.

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.