Ana Sayfa Romantik Hediye Önerileri Dağcı Sevgiliye Hediye Fikirleri

Dağcı Sevgiliye Hediye Fikirleri

0
Paylaş

Dağcılık 18. yüzyılda Avrupadaki ülkelerde zengin kişilerin rutin hayatlarını değiştirmeye yönelik, boş vakitlerini değerlendirmek için yapılmaya başlanan spordur. Daha sonraları ise diğer ülkelere yayılmaya başlamış.

Macera tutkunlarının, adrenalin sevenlerin vazgeçilmez sporları arasına girmeyi başaran dağcılık birçok doğa sporunun önüne geçmiştir. Dağcılık sporu sağlıklı kalmak , doğayla başbaşa doğallığın tadını çıkarmak , aynı zamanda damarlarında adrenalini doruklarda yaşamak isteyenler için bir tutku haline dönüşmüştür.

Dağcılık dağlarda kamp ve yürüyüş, bununla beraber tırmanma sporunu da kapsar. Bunun içinde pek çok ekipmana, gerekli teçhizata gerek vardır. Sevgilinizde dağcılık sporuyla ilgileniyorsa ona gerekli ekipmanlarda hediyeler almaya, bu hediyeleri küçük dokunuşlarla kişiye özel hale getirmeye ya da günlük hayatında kullanabileceği dağcılık ile ilgili objeler almaya ne dersiniz? Gelin birlikte dağcı sevgiliye hediye fikirleri yazımızı inceleyelim.

1. Kaz Tüyü Montlar

kaz tüyü mont.JPG kaz tüyü mont1.JPG

 

Sevgilinizin yanında olduğunuzda onu sevginizle ısıtır sıcak tutarsınız. Peki yanında olmadığınızda? Dağcılık sporunu kışın da yapan sevgilinize kaz tüyü montları almayı düşünebilirsiniz. Kaz tüyü montlar hafif, hem nefes alan özelliğiyle hem de ısı kontrolü sağlayan yapısıyla tercih sebebiniz olabilir.

2. Dağcılık Çantası

dağcılık için sırt çantası

 

Kampa gittiğinizde, doğa yürüyüşlerinizde, dağa tırmanacağınız zaman…  yanınızda olması gereken çantanızın hafif ve kolay taşınabilen, aynı zamanda çok kullanışlı yapısıyla yanınıza almanız gereken malzemeleri sığdırmanız gerekir. Sevgiliniz içinde bu özelliklere uygun yapıda bir dağcılık çantası alabilir, üzerine ekleyeceğiniz ufak dokunuşlarla kişiselleştirebilirsiniz.

3. Uyku Tulumları

uyku tulumu

Dağcılık sporlarında kullanılan uyku tulumlarını kamplarda en önemli malzemelerdendir. Hem günün yorgunluğunu atar hemde konforlu bir ortam ararsınız. Bu nedenle sevgilinizin rahat etmesini sağlayacak çok iyi ısı değerleri olan, geniş bir uyku tulumu alabilirsiniz. Ancak önemli bir detayı atlamamanızı öneririz. Gün içerisinde çantasında taşıyacağından dolayı hafif olması özelliğiyle bu uyku tulumları sevgiliniz için en doğru hediye olacaktır.

4. Dağcılık Ayakkabıları

dag-ayakkabilari

Dağcılık sporunda en çok dikkat edilmesi gereken eşya ayakkabılardır. Sevgilinizin ayaklarının yürüyüşlerde yorulmaması, rahat olması, ayakkabısının su geçirmez özellikte olması işini kolaylaştıracaktır. Ona yardımcı olmak adına dağcılık ayakkabıları almayı da düşünebilirsiniz.

5. Dağcı Fotoğraf Askısı

climber_photo_holder_dagci_fotograf_askisi-

 

Dağcı sevgilinize sıradan bir fotoğraf  ve çerçeve yerine özel bir hediye düşünüyorsanız dağcı fotoğraf askısı tam size göre. Fotoğrafınızı sevgiliniz iple istediği yere asabilecek ve resminizin üzerine tutturduğunuz dağcı mıknatıslar resminizi en yükseklere taşıyabilecek. Size de bu mutluluğu izlemek düşecek.

6. Dağcılara Özel Pasta

dağcılık pastası

 

Sevgililer gününde alışılmış hediyelerin dışına çıkmak istemez misiniz? Sevgilinize böyle özenle yapılmış bir pasta satın almak isterseniz veyahut el emeği göz nuru pastamı kendim yaparım derseniz, tavsiyemize göz atın. Sevgiliniz için hazırlayacağınız pasta eminim sevgilinizin çok hoşuna gidecek.

7. Çok Amaçlı Ahşap Çakı

ahsap_cakı

Sevgiliniz dağcılık sporunu yeni yapmaya başlıyorsa yada bütün malzemeleri ayrı ayrı kullanıyorsa onun işini kolaylaştırmak adına testeresi, tornavidası, şişe açacağı, bıçağı, makası bir arada bulunduran aleti alabilir ve bunu ona özel kılmak adına ahşap çakının üzerine adını yazdırabilirsiniz.

 

8. Karabina Anahtarlık

kisiye-ozel-karabina-anahtarlik

Karabinalar güvenlik amacıyla dağcıların kullandığı ipi bağlamaya yararlar. Hafif oldukları halde dayanıklılığıyla bir insanı rahatlıkla taşıyabildiğinden ve çok yönlü kullanıldığından dolayı dağcıların olmazsa olmazıdır. Dağcıları hayatta tutan aksesuar da diyebiliriz. Bu sebeple bu kadar önemli hale gelen karabinaların anahtarlık olarak kullanılanlarından sevgilinize alabilirsiniz. Karabina anahtarlıkların üzerine sevgilinizin ismini yazarak onu daha da şaşırtabilirsiniz.

9. Benzinli Oval Kibrit

kisiye-ozel-benzinli-oval-kibrit

 

Sevgililer gününde sevgilinize hem özel, hem de işine yarayacak bir hediye düşünüyorsanız dağcıların, kamp hayatı süren kişilerin en çok ihtiyaçları olan şeydir ateş. Genellikle de bu ihtiyaçlarını kibritlerle karşılarlar. Ancak ıslandığında veya nem aldığında yanmaz. Bu problemi ortadan kaldırmak için benzinli kibritler güzel bir fikir olabilir. Yıllarca kullanabileceği ve üzerinden isminin silinmeyeceği bir hediye sevgilinizi sevindirebilir. Doğallığın peşinde olan kişilerin ihtiyaç duyacağı nitelikte olan benzinli kibrit dağlarda sevgilinizin yanından ayırmayacağı bir eşya olacak.

10. Dağcılık Temalı Anahtarlık

dağcılık anahtarı

 

Bir önceki hediyemizde karabina anahtarlıklarla kişisel bir hediye fikri sunmuştuk. Aynı şekilde böyle bir hediye de seçenek olarak değerlendirilebilir. Kendinizde taştan veya metalden böyle bir anahtar tasarlayabilir, üzerine isim yazdırarak kişiye özel hale getirebilirsiniz.

11. Dağcılık Temalı Bardak

dağcılık bardağı

 

Dağcıların vazgeçilmezi olarak kullandığını belirttiğimiz karabinalar, bardaklar ile beraber tasarlanıp, sevgilinizin devamlı yanında taşıyabileceği türde bir hediye olacaktır.

12. Dağcılık Temalı Kitap Ayracı

 

dağcılık kitap ayracı

 

Sevgilinizle birlikte çekilmiş fotoğraflarınızı bastırıp , sonrasında üstteki şekilde tasarladığınızda kitapların arasında kullanabileceği bir hediye elde etmiş olacaksınız. Bu kitap ayraçlarınızda hem sizin emeğiniz olacak hem de hediyenize espri katacak. Oldukça orjinal gözüken fotoğraflar dağcı sevgiliniz için oldukça ilgi çekici olacaktır.

13. Dağcılık Temalı Kol Düğmeleri

dağcılık kol düğmesi dağcılık kol düğmesi1

Kol düğmeleri erkeklerin iş yaşamındaki öne çıkan aksesuarlarındandır. Bu aksesuarla hobisinden bir parça taşıması adına dağcılık temalı kol düğmeleri alarak onu sevindirebilirsiniz.

14. Dağcılık Temalı Kravat

dağcılık kravat

 

Erkeklerin iş hayatında kullanabileceği diğer bir aksesuar da kravattır. Dağcılık temalı bir kravatla tarzına farklılık katacak ve yine günlük hayatıyla hobisini bir arada yaşatacak olan bir hediye düşünebilirsiniz.