Ana Sayfa Babalar Günü Hediyesi El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri

El Yapımı Babalar Günü Hediyeleri

3
Paylaş

Yaklaşan babalar gününde, babalara hediye almayı tercih etmeyenlerin bir alternatifi var. Cebinden çıkanı değil elinden geleni yapan, babaların çocukları ve eşleri burada mı? Elbet tabi. Babalar gününde maddi bir hediye almaktan çekinenler için el yapımı hediyeler bulunmaz bir nimet. Babanız, onun için ne alsanız ne yapsanız mutlaka mutlu olacaktır. Ancak kendi ellerinizle sevginizi dokuyarak oluşturduğunuz hediyelere, hayran kalacaktır. El yapımı babalar günü hediyeleri için sizlere küçük bir kaç tüyo verelim.

 

 

Babaya El Yapımı Hediyeler

 

Gömlek Tasarımlı Mesaj Kartı 

Babalar gününe özel olarak babanıza duygularınızı en güzel şekilde ifade edebileceğiniz bir mektup yazmaya ne dersiniz? Ama hazırlayacağınız bu mektubunuzu klasik zarflarda babanıza sunmak yerine, kendi ellerinizle hazırlayacağınız şık mesaj kartları ile iletmek ister misiniz? Kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu kartlar babanızın da şimdiye kadar aldığı en anlamlı hediye olacak.

Gömlek Tasarımlı Mesaj Kartı Nasıl Yapılır? 

Videodaki ölçüleri göz önünde bulundurarak kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu mesaj kartları için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız var:

– Renkli kartonlar
– Kalem
– Cetvel
– Makas
– Yapıştırıcı
Listedeki malzemeleri kullanarak hazırlayacağınız şık mesaj kartları ile babanıza dünyanın en büyük mutluluğunu yaşatabilirsiniz.

 

El Boyaması Seramik Kupa Bardak

 

Küçük bir çocuğunuz varsa ve eşinize çocuğunuzun elinin de değdiği bir babalar günü hediyesi vermek istiyorsanız, boyama seramik kupa bardak tam sizlik bir hediye! Çay, kahve içmeyi seven eşinize yapacağınız bu sürpriz unutulmaz bir babalar günü hediyesi olacak.

El Boyaması Seramik Kupa Bardak Nasıl Yapılır? 

El boyaması seramik kupa bardak için ihtiyacınız olan malzemeler:

– Seramik kupa bardak
– Boya kalemleri
– Harf stickerlar
– Kurutmak için fırın

Harf stickerları öncelikle kupa bardağa yapıştırmalısınız ve boya kalemleriyle çocuğunuzun bardağı rastgele boyamasını sağlamalısınız. Boyama işlemi bittiği zaman kupa bardağı fırına vererek boyanın iyice kurumasını sağlayabilirsiniz.

Babalar Gününe Özel El Yapımı Anahtarlık

Babalar günü için babanıza ellerinizle hazırlayacağınız mesajlı anahtarlıklar yapmaya ne dersiniz? Çok pratik bir şekilde hazırlayacağınız bu renkli anahtarlıklar ile babanıza kendisi küçük manası büyük bir hediye verebilirsiniz.

Babalar Gününe Özel El Yapımı Anahtarlık Nasıl Yapılır? 

El yapımı anahtarlıklar için ihtiyacınız olan malzemeler:

– Metal somunlar
– Renkli karton kağıtlar
– Makas
– Falçata
– Kalem
– Tutkal
– Anahtarlık halkası

Renkli kartonlara somonların boyutunda daireler çizip babalar günü mesajınızı kartonlara yazdıktan sonra makas ve falçata yardımıyla kesebilirsiniz. Tutkal ile renkli karton dairelerinizi somonun üzerine yapıştırıp, üzerlerinde tabaka olacak şekilde tutkalı bol sürmelisiniz. Somonlarınızı kurumaya bırakın, kuruduktan sonra da metal anahtar halkalarına takın.

Ahşap Harflerden Fotoğraf Çerçevesi

Babanızla çekildiğiniz en güzel fotoğraflarınızı, kendi ellerinizle hazırlayacağınız fotoğraf çerçeveleri ile ölümsüzleştirmeye ne dersiniz? Hazır olarak satılan ahşap harfleri boyayıp şık fotoğraf çerçevelerine dönüştürmeniz çok eğlenceli olacak. Siz “Baba” kelimesini oluşturan harfleri tercih ederek daha büyük bir çerçeve hazırlayabilirsiniz.

Ahşap Harflerden Fotoğraf Çerçevesi Nasıl Yapılır? 

Ahşap harflerden fotoğraf çerçevesi için ihtiyacınız olan malzemeler:

– Ahşap harfler
– Ahşap boyası
– Boya fırçası
– Şeffaf bant
– Yapıştırıcı

Ahşap harfleri, tercih ettiğiniz boya ile fırça yardımıyla boyadıktan sonra, babanızla çekildiğiniz en güzel fotoğraflarınızı harflerdeki boşluklardan gözükecek şekilde ahşaba şeffaf bant yardımıyla yapıştırmanız gerekmektedir. Boyalar kuruduktan sonra da harfleri üst üste dekoratif şıklıkta gözükecek şekilde yapıştırıcı ile yapıştırmalısınız.

Makrome İpinden Bileklik ve Anahtarlık

Makrome ipi ile babanıza şık bir bileklik ve ona takım olacak anahtarlık yapmak için kollarınızı sıvayın! Yapılışı oldukça basit olan bu şık ikili ile babanızın kalbini fethetmeye hazır olun!

Makrome İpinden Bileklik ve Anahtarlık Nasıl Yapılır? 

Bileklik ve anahtarlık için ihtiyacınız olan malzemeler:
– Makrome ipi
– Bileklik için kıstırma aparatı
– Anahtarlık metal halkası
– Makas
Video adımlarını takip ederek babanız için şık ve kullanışlı bileklik ile anahtarlık ürünlerini kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Dilerseniz sevgiliye en romantik el yapımı hediyeler yazımızı da inceleyerek biricik aşkınıza özel bir hediye yapabilirsiniz.

3 yorumlar

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.