Ana Sayfa Romantik Hediye Önerileri El Yapımı Fotoğraf Kutusuyla Anılarınızı Resmedin

El Yapımı Fotoğraf Kutusuyla Anılarınızı Resmedin

2
Paylaş

Sevgililer gününe sayılı günler kala tatlı bir heyecan sarar sevgilileri. Emek verdiğiniz, anılarınızı paylaşabileceğiniz, sevgilinize özel el yapımı bir hediye arıyorsanız tam yerine geldiniz. Size yardımcı olması adına eğlenceli, bir o kadar da romantik bir hediye fikriyle geliyoruz. Sevginizi anlatmanın en güzel yollarından biri kendi emeğiniz ve sevginizle dolu kişiye özel hediyedir. Sevgilinizi tatlı sürpriziniz ile şaşırtmak için el yapımı fotoğraf kutusuyla anılarınızı resmedin!

Sevgilinize avuç içi kadar mutluluk yeter. Peki anılarla dolu albüm ve avuç içi kadar çikolata? Evet, tatlı küçük bir kutuda çikolatalar ve siyah beyaz renkleriyle minik fotoğraf albümünü kendi ellerinizle hazırlayabilirsiniz. Böyle bir hediye sevgilinizi mutluluktan havalara uçuracak, kendisini özel hissettirecektir.

Şimdi el yapımı fotoğraf kutusunun detaylarına bakmaya başlayabiliriz.

kendin yap fotoğraf kutusu1

El yapımı fotoğraf kutusunu yapmak için gerekli olan malzemeler ile işe koyulalım. Minik bir kraft hediye kutusu, isteğinize göre çikolata veya şekerler, kalp şeklinde delgeç, cetvel, siyah karton, küçültülmüş siyah beyaz fotoğraflar, çift taraflı yapışkan ve makas.

kendin yap fotoğraf kutusu2 kendin yap fotoğraf kutusu3 kendin yap fotoğraf kutusu4

Öncelikle kutunuzun genişliğini ölçün. Kutunuzun ölçülerini aldığınızda, aynı ölçüleri siyah karton üzerinde belirleyin. Aynı zamanda kullanacağınız fotoğraf kaç adet ise katlandığında fotoğraf sayısını verecek biçimde şerit uzunluğunuzun da ölçülerini belirleyin ve kesmeye başlayın.

kendin yap fotoğraf kutusu6 kendin yap fotoğraf kutusu7

Boyutunu ayarlayarak kestiğiniz siyah kartonu fotoğraf adetince üst üste gelecek şekilde katlayın ve katladığınız kenarların belirginleşmesi için kemik bıçak ile üzerine bastırın. Fotoğrafta göründüğü gibi kemik bıçak kullanmanız gerekli değildir. Ancak karton üzerinde kıvrımlarınızın düzgün bir biçimde olması adına kemik bıçak size yardımcı olacaktır. Akordiyon şeklinde kıvrımlar oluşturmak için güzel bir araçtır.

kendin yap fotoğraf kutusu8 kendin yap fotoğraf kutusu9 kendin yap fotoğraf kutusu10

Kartonlar şerit şerit katlandılar. Şimdi sıra sevgilinizle en güzel anları resmettiğiniz fotoğrafları eklemekte! Evdeki resimlerinizin boyutları uygunsa aynı şekilde kullanabilirsiniz fakat boyutlar uygun değilse fotoğrafçılarda veya matbaacılarda istediğiniz resimleri boyutlandırabilirsiniz.

Fotoğraflarınıza ayrı bir hava katması adına kartonu fotoğraftan daha büyük kesebilirsiniz. Bu şekilde siyah şeritler belirginleşmiş olacaktır. Fotoğraflarınızı çift taraflı yapıştırıcı kullanarak istediğiniz sıraya göre dizip yapıştırın.

kendin yap fotoğraf kutusu11 kendin yap fotoğraf kutusu12 kendin yap fotoğraf kutusu13

Şimdi kalp şeklinde delgeç ile siyah kartonu kesin. Fotoğraflarda olduğu gibi kalbi de kraft kutunun üzerine ortalayın ve çift taraflı yapıştırıcı ile yapıştırın. Fotoğrafta görüldüğü gibi siyah karton ve kraftı tercih edebilirsiniz. Bence de iki renk arasında geçiş çok şık ve uyumlu duruyor. Ancak siz süsleyeceğiniz kartonları farklı renklerde de seçebilirsiniz.

kendin yap fotoğraf kutusu14 kendin yap fotoğraf kutusu15

Kırmızı ve pembe renkleriyle göze çarpan ve kalp şeklindeki keyifle yiyeceğiniz çikolataları kraft kutunuzun içine bol bol doldurun. Sevgilinizle beraber yerken ağzınızı tatlandıracak çikolatalar ile tatlı yiyip tatlı konuşmanız dileğiyle..

kendin yap fotoğraf kutusu16 kendin yap fotoğraf kutusu17 kendin yap fotoğraf kutusu18

Kutunun içerisine çikolataları koydunuz. Üzerine fotoğraf şeritlerinizi katlayıp koyun ve üst kapağı güzelce yerleştirin.

kendin yap fotoğraf kutusu

İşte hepsi bu! Sizce de hem yapımı kolay hem de çok anlamlı bir hediye değil mi? Çikolatalarla dolu bir kutu ve anılarla dolu bir albüm.. Hem de el yapımı! Şimdi incelediğimiz el yapımı fotoğraf kutusuyla sizde anılarınızı resmedip mutlu etmeye var mısınız?

Diğer el yapımı hediye önerilerimizi incelemek isterseniz tıklayın.

2 yorumlar

  1. […] Sevgilinizle beraber olan fotoğraflarınızı emek verdiğiniz tamamı sizin elinizden geçmiş bir hediyeyle süsle fikri sizce de çok çekici değil mi? Yapmanız gereken beraber çekinmiş olduğunuz fotoğrafları siyah beyaz olarak çıkarmak ve kraft kutunun içine yerleştirmek. İşte bu kadar kolay. El yapımı fotoğraf kutusunun nasıl yapıldığını görmek için tıklayın. […]

  2. […] Sevgilinizle geçirdiğiniz her an çok özeldir. Ama bu anlardan bazıları vardır ki hep hatırlanır. Bu sevgililer gününde kendi elinizle yapacağınız kraft fotoğraf kutusu her baktığınız da sizi ve sevgilinizi duygulandıracak. El yapımı fotoğraf kutusuyla anılarınızı resmedin! […]

Comments are closed.