Ana Sayfa Anneler Günü Hediyesi Evdeki Malzemelerden Anneler Günü Hediyeleri

Evdeki Malzemelerden Anneler Günü Hediyeleri

0
Paylaş

Diğer özel günlerde olduğu gibi anneler gününü de iple çekiyoruz. Ancak hepimizin kabul ettiği gibi anneler günü hepsinden bir başka… Kişinin gelişiminde oldukça önemli bir konuma sahip olan anneler sizce de en güzel hediyeyi hak etmiyor mu? 🙂

Annenizi mutlu etmek için siz de en özel anneler günü hediyesi arayışındaysanız doğru adrestesiniz. Anneleri mutlu etmek zor değil evde kullanabileceğiniz malzemelerden de en özel hediyeyi kendiniz yaratabilirsiniz. Ayrıca unutmadan ekleyelim, kişiye özel ve el emeğiyle yapılan hediyeler her zaman daha çok ilgi çekici olmuştur. Kolayca yapabileceğiniz el yapımı hediyeleri gelin birlikte inceleyelim.

Evdeki Malzemelerle Yapılabilen Anneler Günü Hediyeleri

Kağıtlardan Çiçek Yapımı

Annemizin mis gibi kekler yaptığı kek kalıpları şimdi bizim işimize yarayacak. Anneniz kağıt muffin kabından yaptığınız çiçeği görünce şaşıracak. 🙂 Kek kalıpları, tel ve yapıştırıcı ile çiçekler tasarlayabilirsiniz. Bu çiçeği ister vereceğiniz hediyenin yanına süs olarak koyun isterseniz yazacağınız güzel bir mektupla birlikte annenize, anneler günü hediyesi olarak verin.

Fotoğraflı Harfler

En güzel anılarla dolu fotoğraflarınızı kullanarak en güzel anneler günü hediyesini yaratabilirsiniz. Mukavva ya da kartonları değerlendirerek çerçeve oluşturmak oldukça basit bir işlem. Kartonu annenizin adına göre keserek şekillendirin daha sonra ise fotoğrafları harflerin üzerine stick yapıştırıcı ile sabitleyin. Fotoğraf çerçevesi hediye etmek yerine el yapımı harfli bir fotoğraf şablonu annenizi daha mutlu edecektir. 🙂

Sürpriz Ceviz!

Zamanında annemize sürpriz yumurta için az yalvarmadık. 🙂 Şimdi o günler için teşekkür etme sırası bizde ama bir farkla! Sürpriz yumurta yerine cevizden bir sürpriz oluşturacağız. Cevizden hediye olur mu demeyin. Fotoğraftan da görebileceğiniz gibi cevizden hediye kutusu yaratmak oldukça orijinal bir fikir.

Öncelikle cevizi dikkatlice kırmanız gerektiğini hatırlatalım. Cevizin içini boşalttıktan sonra cevizin içini temizleyin ve bir yapıştırıcı sürün. Daha sonra istediğiniz renklerde simle doldurun. Simler, cevizin içine iyice yapıştıktan sonra ceviz kutumuz hazır! İçine ister kolye, yüzük isterseniz de küçük bir mektup iliştirin. En son olarak da kurdeleyle kapatın ve annenizin şaşırmasını kayıt altına alın. 🙂

Yumurta Kutusundan Çerçeve Tasarımı

İtiraf edelim yumurta kutularının ses izolasyonunda kullanıldığını görmüştük ama hediye olabileceği hiç aklımıza gelmemişti! Yumurta kutusunu atmayarak bir yapıştırıcı ile el yapımı bir fotoğraf çerçevesi yapabilirsiniz. Falçata ya da makas yardımıyla yumurta kutusunun birleşim yerlerinden ayırın. Üst üste getirerek yapıştırın. Zaten kendiliğinden gül desenini alacaktır. Dilediğiniz renkte boyayarak süsleyebilirsiniz. Anneler günü hediyesi olacak fotoğraf çerçeveniz hazır!

Mandallar İle Notluk

Mandallar sadece çamaşırları asmak için değil pratik notluk yapmak için de ideal bir gereç. Ahşap mandalları birbirinden kolayca ayırabilirsiniz. Ayırdığınız mandal çubuklarını fotoğraftaki gibi birbirine eşleştirerek biçimlendirdin. Tüm parçalar denk geldikten sonra yapıştırabilirsiniz. Üzerine ise güzel bir not ya da en sevdiğiniz fotoğrafınızı koyarak annenize güzel bir masa süsünü hediye edebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi evdeki ve eldeki imkanlarla da anneler günü hediyesi yapılabiliyor. Biliyoruz herkes en iyi hediyeyi annesine vermek ister. Şunu unutmayın anneleri en mutlu edecek hediye, hatırlamaktır. Annenizi sadece anneler gününde değil her dönem, her zaman hatırlarsanız en güzel hediyeyi vermiş olursunuz. 🙂 Ayrıca el yapımı hediyeler ve kişiye özel hediyeler annenizi ayrıca mutlu edecektir.

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.