Ana Sayfa Anneler Günü Hediyesi Geleneksel Annelere Özel Anneler Günü Hediyeleri

Geleneksel Annelere Özel Anneler Günü Hediyeleri

0
Paylaş

Bazı annelere modernlik yakışmaz. Onlar modern olmayı da dibine kadar bilirler bilmesine de, işlerine gelmez. Onlar minicik yüreklerindeki kocaman sevgilerle ve geleneksellik dolu adetleriyle kafamızdaki annenin tanımı olurlar. Uzmanlar ne kadar modern annelik çağrıları yapsa da mahallelerimizin bir araya gelip günler yapıp stresini atan, komşunun çocuğunu kendi çocuğundan ayırmayan annelerin tarifini yapamazlar. Onu en iyi bizler biliriz. Yemek yapmayı seven, komşularıyla çay kahve günlerinde çeşit çeşit yemek yemeye bayılan geleneksel bir anneniz varsa dolu dolu bir çocukluk yaşamışsınız demektir.Şimdiki çocuklar bir Adile Naşit’i bilir en geleneksel anne olarak değil mi? Geleneksel yapıya sahip anneler başımızın tacıdırlar. Ve her anne gibi geleneksel annelerin de anneler günü hediyeleri seçeneklerine boğulması en doğal hakkıdır. Yaklaşan anneler günü, belki de en çok onların günü olmalıdır. Siz de bu özel günse geleneksel annenize güzel bir yemek kitabı veya çay-kahve takımı gibi hediyeler alabilirsiniz.

 

Anneler Günü Hediyeleri: Geleneksel Ürünler

Singer’in Yeni Nesil Dikiş Makinesi;

10184_buyuk_zoom

Dikişe yeni başlamak, yıllardır dikiş dikiyor olmak veya dikiş biliyor olup arada bir dikmek, bunlar önemli değil. Önemli olan annenizin ne yapmak istediğiniz ve neler yapabileceği ve hatta en çok neyle mutlu olabileceği. Dikiş makinelerinin hayatımızda nostaljik bir yeri olduğunu herkes bilir. Bizim geleneksel annelerimiz bu dikiş makinesinin son ve teknolojik haline bayılacak.

Sıcacık Bir Şal;

anneler-gunu-hediyesi-105

Havaların dengesiz olduğu şu zamanlarda, annenize üzerine alabileceği şık bir şal anneler günü hediyesi etmek hoş bir düşünce olmaz mı?Şal hırka olarak kullanılarak bir çok amaca hizmet eden çok kullanışlı anneler günü hediyeleri sayesinde anneniz çok mutlu olacak.

Çay Takımı;

ÇAY-SETİ

Mutfak Dekorasyonu na eşlik eden şık ürünleri arasında ,zarif ve gösterişli modellere sahip olan hem günlük kullanım için hemde özel zamanlarda kullanmanız için tasarlanmış birbirinden güzel Çay Takımı Modelleri ,göz kamaştıran tasarımlar olarak annenizi mutlu edecek ve günlerde seve seve sergileyebileceği anneler günü hediyelerinden biri olacaktır.

Geleneksel Top Uçlu Cüzdanlar;

eski-kaset-seridinden-cuzdan-yapimi-1

Ucu toplu cüzdanları ya da annemizin pat diye göğsünden çıkardığı minik bozuk para çantalarının hepimizin hayatında farklı bir yeri olmuştur. Annelerimize anneler gününde gönül rahatlığı ile hediye edebileceğimiz bu cüzdan sayesinde geleneksel anneye en uygun anneler günü hediyesi seçeneklerinden birini vermiş olacaksınız.

El Emeği Göz Nuru Danteller;

guzel-danteller_1343620115107

Çocukluğumuza dair çok net hatırlanan anılardan biri de evin her yerini süsleyen ve bin bir emek sonucu işlenen danteller! Geleneksel annelerimiz muhtemelen kendi annelerinden ne gördülerse onu uygulamaktadırlar ve yine muhtemelen kızlarının çeyizleri çoktan dantellenmiştir bile.:) Hal böyle olunca kendinizin işlediği ya da birine işletip elde ettiği tığ işi danteller onları çok mutlu eden bir anneler günü hediyesi olacaktır.

Tığ Oyalı Yazmalar;

havlumodeli_1327677332176

Tığ işi yazmalar, annelerin birbirleri arasında en çok hava attıkları konudur. Bilenler bilir; çoğu annenin bakma bahanesiyle oya modeli çaldığı ve aynısını ertesi gün yaptığı bile olmuştur. Siz de annenize özene bezene yapılmış bir anneler günü hediyesi vermek niyetindeyseniz, anneniz bu tığ işi oyalı yazmalara bayılacak bizden söylemesi.

Çayın Yanına Taptaze Lokumlar;

lokum-tarifi

Türkiye’de pek çok aile markası çok eski yıllardan bu yana lokum yapmaktadır. Lokum, misafir ikramlarında ve hediye olarak geleneksel bir tadımızdır. Anadolu’ya Perslerden geldiği düşünülse de sofralarımıza annelerimizin elinden geldiğinde daha lezzetli olduğu kesindir. Bu yüzden annelerimize geleneksel bir bakır kap içinde sunacağımız lokumlar da ideal bir anneler günü hediyesi olacaktır.

Anne Yelekleri;

yelekler1

Dışarı çıkarken, evde bir anlık gelen titremede annelerimizi ısıtması için onlara alacağımız şık yelekler de güzel bir hediye seçeneği olacaktır.

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.