Ana Sayfa Romantik Hediye Önerileri Hem Anlamlı Hemde Dekoratif Bir Hediye; Filografi !

Hem Anlamlı Hemde Dekoratif Bir Hediye; Filografi !

2
Paylaş

Sevgilinize Çiviyle Telin Ahenkli Uyumundan Oluşan Aşk Dolu Bir Filografi Yapmaya Ne Dersiniz?

Sevgiliniz için dekoratif bir hediye almak istiyorsunuz. Onun hoşuna gitmesi ve severek kullanması çok önemli. Bir seçenek olarak herhangi bir mağazadan kullanabileceği bir hediye alabilirsiniz. Şimdiye kadar bu tarz hediyeler aldıysanız bizim size tavsiyemiz el yapımı bir hediye tercih etmenizden yana olacaktır. Bu yazımızda ülkemizde çokça yapılan, muhtemelen de denk geldiğiniz bir hediyeden bahsetmek isteriz. Bu size hediyenin sıradan olduğunu hissettirmesin. Çünkü sıradanlığı aşmak sizin elinizde. Filografi diye bilinen bu sanat çiviler ve tellerle icra ediliyor. Metod çok basit. Bu metodla yapacaklarınız ise hayal gücünüze kalmış.

Eğer el sanatlarıyla uğraşıyorsanız veya el sanatlarına ilgi duyuyorsanız, sevgilinize yapabileceğiniz kolay, anlamlı ve bir ömür saklayabileceği kalıcı bir hediye verebilirsiniz. Maharetli ellerinizle sevgilinize aşk temalı bir eser oluşturmanız an meselesi. Tasarladığınız bir motifin kenarlarına çivileri çakarak, sonrasında üzerine istediğiniz renklerde tel geçirerek sevginizi adeta nakış nakış işleyeceksiniz. Bu yazımızda örnek çalışma olarak Love yazılı bir motif seçtik. Gelin birlikte inceleyelim.

love

Kağıda ”love”  yazıyoruz ve kalın bir biçimde kesiyoruz. Ardından kestiğimiz yazıyı bantlar yardımıyla ahşap tahtanın üzerine yapıştırıyoruz.

love1

Yapıştırdığımız harflerin kenarlarına küçük aralıklarla çivileri yerleştiriyoruz. Çekiç yardımıyla çiviliyoruz.

love2 love3

Çivilerin her birini bir veya iki kez etrafını dolaştıracak şekilde Love yazısını telle tamamlıyoruz.

love4

Love yazısını telle tamamlandıktan sonra,telleri şekilde görüldüğü gibi çapraz bir şekilde çivilere sırayla takıyoruz.

love5

Telleri istediğiniz renklerde seçebilirsiniz. Örnekteki yazı seçeneğinin yanı sıra bu teknikle resim veya objelere de hayat verebilirsiniz.

love6

Diğer el yapımı hediye alternatifleri için tıklayın.

2 yorumlar

  1. […] Tahta bir zemin. Üzerinde ise çiviyle telin ahenkli dansı. Böyle bir hediyeyi anlamlı en çok anlamlı kılan şey ise sizin elinizin emeği olması. Sevgililer günü veya özel günlerinize böyle bir hediyeyle hazırlık yapabilirsiniz. Filografi nasıl yapılır merak edenler için fotoğraflarla detaylı anlatım linkte! […]

Comments are closed.