Ana Sayfa Anneler Günü Hediyesi Kolayca Yapabileceğiniz El Yapımı Anneler Günü Hediyeleri

Kolayca Yapabileceğiniz El Yapımı Anneler Günü Hediyeleri

0
Paylaş

Genel olarak toplumumuzda hediye arayışını son günlere bırakmak var. Anneler günü hediyeleri konusunda da durum yine aynı. 🙂 Son günler yaklaşırken hediye arıyor ya da yapmaya çalışıyoruz. Bu kez bu durumu fırsata çevireceğiz. Anneler gününe 1 gün kala bile hazırlayabileceğiniz, kolay ama güzel el yapımı hediyelerin yapılışını öğreneceğiz.

Üstelik bu hediyeleri yaparken hiç zaman kaybetmeyeceğimiz gibi malzemeleri kolayca temin edebileceğiz. Zaman harcamadan ve lafı fazla uzatmadan gelin hemen işe koyulalım…

Kolay Yapılabilen El Yapımı Anneler Günü Hediyeleri

El Yapımı Çiçek Sepeti Hediyesi

İster gerçek çiçek kullanın isterseniz de gerçekçi yapıdaki sahte çiçekleri… Görüntüsüyle dikkat çeken bu çiçek sepeti, kolayca hazırlanabiliyor. Bir karton kutu, sert sünger ve çiçekler gerekli olan malzemelerimiz. Bir de el emeğimizi unutmayalım. 🙂 Her anneyi mutlu edecek bu hediyeyi yapmak çok kolay. İsterseniz kokulu taşlarla da bu özel çiçek kutusunu hazırlayabilirsiniz. Fotoğraflarda da adım adım yapılacaklar görünüyor. Süngeri kutunun boyutunda kesip, içine yerleştirin. Daha sonra ise güllerin dalını kesip, dikenlerini budayın. Kutudaki süngere yerleştirdikten sonra da anneler günü hediyeniz hazır!

El Yapımı Kişiye Özel Tepsi

Tepsiler mutfağın büyük kurtarıcıları. Dolasıyla anne ve ev halkı için de oldukça faydalı bir hediye. Siz de el yapımı hazırlanabilen, annenizi mutlu edecek hediyeyi yapmak istiyorsanız gerekli adımları izlemeniz yeterli. Bu özel tepsi için; tahta, dolap kulpu ve boya yeterli! Bir de delikleri açmak için kullanılabilecek bir matkaba ihtiyacımız var. Ancak küçük çocukların yetişkinlerden yardım almasını öneriyoruz.

Gelelim tepsinin hazırlanışına. İlk adım oldukça önemli. Tepside yer almasını istediğiniz mesajları, tepsinin rengini önceden kararlaştırın. Seçtiğiniz renkteki ahşap boyasını tepsi olacak tahtanın üzerine sürün. Kuruduktan sonra da ister annenizin adını isterseniz onu ne kadar çok sevdiğinizi belirtin, karar sizin! Sürdükten sonra tepsi üzerindeki boyanın kurumasını en az 15-20 dakika bekleyin. Son olarak ise dolap kulplarını tepsinin uygun yerlerine delik açarak takın. Kulpların dengeli yerleştiğinden emin olun. İyice sağlam olduğuna emin olduktan sonra ise güzelce süsleyip annenize hediyenizi takdim edebilirsiniz…

Kumaştan Çiçek Tasarımı

Bu renkli renkli çiçekler eski kıyafetlerden kolayca yapılabiliyor. Bir resim çizip de annenize hediye edebilirsiniz ancak eski kumaşların üzerine çizim yapıp keserek de oldukça orijinal bir anneler günü hediyesi hazırlayabilirsiniz.

Taş Boyama

Taş boyama sanatı artık oldukça popüler bir konumda. Kendi topladığınız taşlarla annenize güzel bir sürpriz yapabilirsiniz. Taşları boyamak için de özel kalemler üretiliyor. Bu kalemleri satın alıp, hayal gücünüzü de kullanarak sadece sizin annenize özel bir anneler günü hediyesi yapabilirsiniz. 🙂

Kibrit Kutusundan Minyatür Hediye

Bir kibrit kutusundan hediye olur mu dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak gördüğünüz fotoğraf şirinliğiyle herkesi etkilemeyi başarıyor. Boş bir kibrit kutusundan yapılan bu sevimli hediye oldukça samimi bir eser… Yapılışına gelecek olursak; kibrit çöplerini boşaltmakla işe koyulalım. Daha sonra ise üzerine kraft kağıt ya da normal kağıt ile kaplayın. Üzerine yazmak istediğiniz mesaj ve çizim tamamen sizin eseriniz olacak. Küçük ve sevimli kutunun içine koymak istediğiniz hediyeyi bırakmayı unutmayın. 🙂 Bu güzel bir kolye ya da yüzük olabilir.

Hediye Kanvas Çanta

Kanvas çantaları da kişiye özel hale getirerek anneler günü hediyesi yapabilirsiniz. Kumaş boyaları sayesinde isterseniz özel mesajınızı belirtin isterseniz de annenizi mutlu edecek çiçek resimlerini çizin. Kanvas çantayı nereden alacağınızı ise düşünmenize gerek yok. Üstelik çanta üzerine annenizin ismini de yazdırabilirsiniz. Tamamen kişiselleştirilebilen çantalar için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

Yorum Bırak

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.