Ana Sayfa Romantik Hediye Önerileri Sevgilinize El Yapımı Kar Tanesi Kolye Hediye Edin

Sevgilinize El Yapımı Kar Tanesi Kolye Hediye Edin

2
Paylaş

Sevgililer günü yaklaşıyor. Hediyenizi belirlediniz mi? En değer verdiğiniz kişiyi farklılıklar ile şaşırtmak ister misiniz? Klasik bir hediye mi düşünüyorsunuz yoksa el yapımı, kişiye özel hediye mi? Eğer cevabınız kişiye özel hediyelerden yana ise yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Sevgiliye el yapımı hediyeler günümüzde daha bir önem kazanmış durumda. Herkes farklılık arayışında. Hem hobi olarak zevk alacağınız bir hediye hazırlamak hem de sevgilinizi sevindirecek, kendi emeğiniz olan bir hediye vermek..

İsterseniz biraz kar tanesinin anlamından bahsedelim. Her kar tanesi eşsizdir ve bir benzeri daha yoktur. Kristalize özellikleri, görünüşleri birbirlerine yakın dahi olsa her bir kar kristali biriciktir. Bu nedenle siz de biricik sevgilinize, eşsiz olduğunun bir simgesi olarak hediye edebileceğiniz kar tanesi derin bir anlam yüklüdür.Biriciğinize el yapımı kar tanesi kolye hazırlayıp hediye ederseniz sevgilinizin yaşayacağı mutluluk kaçınılmaz olacaktır. Yeryüzüne düşen her kar tanesi gibi eşsiz olan sevgiliniz için kaçırılmayacak bu fikri denemenizi tavsiye ederiz.

Sizde oldukça kıymetli kabul edilen el yapımı kar tanesi kolye hediye etmek isterseniz buyrun başlayalım.

kolye1

Kar tanesi kolye için gereken malzemeler yalnızca düz beyaz kıvırma kağıdı(quilling) , boncuk, altın-gümüş kolye zinciri, makas, cetvel, tutkal ve tasarım için gerekli olan kreatif parmaklarınız. Quilling kağıtları ile bir paketten farklı faklı süsler, takılar hazırlayabilirsiniz.

kolye2kolye4

Kağıtları şerit şerit kesmeye başlayabiliriz. Dilerseniz kağıtların boyutlarının düzgün bir biçimde olması adına bilgisayarda da ayarlayıp çıktı alabilirsiniz.

kolye5 kolye6

Katlama özelliği; 13mm – 19mm – 25mm boyutlarında ölçtüğünüz kağıtları kesin ve her bir kestiğiniz kağıdı ikiye kıvırın.Birbirleriyle uyumlu bir şekilde birleştirin ve tutkalla yapıştırın. En alttaki taban için her bir yaprakta 8 tane kağıt, ortadaki için 6, en üstteki için ise 4 kağıt kullanın. Merkezini belirtmek için ortasına da bir adet boncuk koyabilirsiniz. Bu şekilde daha şık bir görünüm elde etmiş olursunuz.

kolye7

Gördüğünüz gibi detaylı bir çalışmayla, incelikle yaptığınız hediye gerçekten günün anlamına uygun çok kıymetli bir hediye olacaktır.

Diğer el yapımı hediyelerimizi incelemek isterseniz tıklayın.

2 yorumlar

  1. […] Kağıt kıvırma sanatı olarak da bilinen quilling ile sevgilinize çok özel hediyeler tasarlayabilirsiniz. Kar tanesi kolye de bunlardan bir tanesi. Kağıtları kıvırın ve yapıştırın. Ortaya çıkan sonuç ise gerçekten mukemmel. Ellerinizle hazırladığınız bu hediyeyi gören sevgiliniz gördüğüne inanamayacak. Kağıttan Kar Tanesi Kolyenin nasıl yapıldığını görmek için tıklayın. […]

Comments are closed.