Ana Sayfa Romantik Hediye Önerileri Sevgilinize Kalp Şekerler ile Tatlı Bir Sürpriz Yapın!

Sevgilinize Kalp Şekerler ile Tatlı Bir Sürpriz Yapın!

1
Paylaş

Sevgililer gününde yemeğe çıkma fikrine herkes alışmıştır. Peki evinizde muhteşem bir kahvaltı hazırlayıp demlediğiniz çayı kalp şekerler ile tatlandırarak veya akşam üzeri bu soğuk havalarda sıcacık kahvenizi sevgilinizle birlikte yudumlayarak sevgililer gününü kutlama fikrine ne dersiniz? Sevgililer gününde sevgilinize hediye almak için tonlarca para harcamak zorunda değilsiniz. Elbette hediyenin maddi değerinden çok manevi değeri sevgiliniz için daha önemli ! Şimdi kolları sıvayın ve sevgilinize ellerinizle küçük ve tatlı sürprizler yapmaya hazırlanın. Kalp şekerler bu küçük ve tatlı sürpriz için size yardımcı olacak.

kalp şeklinde şekerler1

Adımlar:

1.adım: Malzemelerinizi hazırlayın.

Malzemeler:

Kalp şeklinde buz kalıbı, kalp şeklinde kurabiye kalıbı, şeker, su, ölçme kaşıkları, çatal, spatula, renkli gıda boyası( pembe, mor, fildişi)

kalp şeklinde şekerler2

2.adım: Bir kap içerisine yarım fincan su,  3/4 çay kaşığı su ve birkaç damla gıda boyası ekleyin. Gıda boyasını bir kürdan ile çok az miktarda koymanızı tavsiye ederiz. Bir çatal yardımıyla iyice karıştırın.kalp şeklinde şekerler3

3.adım: Kalp buz kalıbının içerisine şekerleri koyun. Spatula kullanarak üzerlerini düzleştirin.

Kalpleri yaklaşık 1 saat bekletin.

kalp şeklinde şekerler4

4.adım: Yağlı kağıt üzerine beklettiğiniz kalpleri ters biçimde çevirin.

kalp şeklinde şekerler5

5.adım: Eğer bir kalp buz kalıbı yoksa bir kalp şeklinde kurabiye kalıbı da kullanabilirsiniz. Şeker ile kalıbın içini doldurun ve bastırın.

kalp şeklinde şekerler6

6.adım: Kalp şeklinde kalıbı yavaşça yukarı doğru çekin.

kalp şeklinde şekerler7

7.adım: Bir saat kadar yağlı kağıt üzerindeki kalp şekerlerin kurumasını bekleyin.

kalp şeklinde şekerler8

8.adım: Taşımadan önce bir kaç saat kalp şekerlerin kurumasını bekleyin. İyice kuruduğundan emin olunca kullanıma hazır! Hepsi bu!

kalp şeklinde şekerler9

Şeker Kalpler İçin Notlar:

Eğer nemli bir bölgede yaşıyorsanız suyu 3/4 oranında değil de yarım çay kaşığı ekleyin.

Kalp şekerler eğer macun kıvamında değilse ozaman 1/4 oranında su ilave edebilirsiniz.

Eğer zamanınız varsa şeker kalpleri yağlı kağıt üzerinde bir kaç saaat kalıp içerisinde bekletin. Böylece kalıptan çıktığında kırılmayacaktır.

Diğer el yapımı hediye alternatifleri için tıklayın.

1 Yorum var

  1. […] Özel günleriniz için kullanacağınız şekerleri kendiniz yapmaya ne dersiniz? Toz şeker ve boyalarla evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu şekerler pratik fakat çok da etkili bir hediye olarak alternatifler arasında. Tarif yazısı için tıklayın. […]

Comments are closed.