Ana Sayfa El Yapımı Hediyeler Sevgiliye El Yapımı Fotoğraf Albümü

Sevgiliye El Yapımı Fotoğraf Albümü

5
Paylaş

Doğum günü, sevgililer günü, yıldönümü gibi özel günlerde herkes sevgilisine unutamayacağı, en güzel hediyeyi vermek ister. Bunun için hazır alınabilecek alternatifler arasında döner durur. Ama bizce sevginizi anlatmanın en güzel yolu her zaman için el yapımı, emeğinizin geçtiği ve kişiselleştirilmiş hediyelerdir.

”Bir müsait olsam, vaktim olsa hemen fotoğrafları bastıracağım.” dediğiniz ama bir türlü vakit bulamadığınız, ertelediğiniz fotoğraflarınız mı var? Sevgilinizle yaşadığınız birbirinden özel gezide, yemekte, tatilde, düğünlerde birikmiş olan albümlerin artık çıktısını alarak el yapımı süslemeniz ile güzel bir hediye haline dönüştürmenizin zamanı geldi! Sevgiliye el yapımı fotoğraf albümü hazırlarken mutlu anılarınızla dolu kaydettiğiniz instagram ve benzeri yerlerdeki bu fotoğraflar size yardımcı olacaktır. Resimlerle dolu mini bir albüm oluşturmak hem yaparken eğlenceli olabilir hem de hem sizin için hemde sevgiliniz için son derece özel ve anlamlı. Şimdi dilerseniz birlikte incelemeye başlayalım.

El Yapımı Fotoğraf Albümü Nasıl Yapılır?

mini instagram fotoğrafları1

Bu sefer yapacağımız sevgiliye el yapımı fotoğraf albümü için çok fazla malzeme gerekmiyor. Yapımı da oldukça kolay. Sevgililer günü haricinde de yapabileceğiniz romantik bir hediye fikri olabilir fotoğraf albümü. Örneğin, yıldönümüzde , doğumgününde sevgilinizi neşelendirecek sevimli bir hediye fikri olabilir.

mini instagram fotoğrafları4

Malzemeler: Çıktısı alınmış fotoğraflarınız, karton kağıtlar (her 2 fotoğraf için 1 yaprak gerekir), tutkal, makas, kınnap, kırmızı keçe, dekoratif kağıt (albüm kapağı için), mukavva, bant.

mini instagram fotoğrafları5

Fotoğraflarınızın ölçülerini bir cetvel yardımıyla belirleyin ve kartonunuz için gerekli boyuta uygun bir biçimde makas veya bir kağıt düzeltici kullanarak fotoğraflarınızı kesin.

Kartonlarınızı tam ortasından ikiye katlayın. Yukarıda gösterildiği gibi tutkal kullanarak tüm parçaları bir araya getirin.

mini instagram fotoğrafları6

Tutkal kullanarak fotoğraflarınızı kartonların üzerine yapıştırın.

Mukavvayı da (kapak olarak sert bir biçimde durması için) dekoratif kağıdının üzerine tutkal ile yapıştırın. Dekoratif kağıdı düzgün bir biçimde içine doğru katlayın ve katladığınız kenarları da tutkal ile yapıştırın. Aynı işlemi arka kapak için de uygulayın.

mini instagram fotoğrafları7

Birleştirdiğiniz ve resimleri yapıştırdığınız kartonun üzerine kınnabı kenarından bağlanacak uzunlukta ayarlayıp üzerine koyun. Bantları ön tarafına 2 , arka tarafına 2  olacak şekilde üzerine yapıştırın.

Hazırladığınız kapakları arkalı önlü fotoğraflarınızın bulunduğu kartonun üzerine yapıştırın.

mini instagram fotoğrafları8

Kapağı istediğiniz gibi süsleyin. Sizin için bir çok anlamlı nesne, kapağın üzerinde ayrı bir anlam kazanacaktır. Burada kalp şeklinde keçe kullanılmış. Bu şekilde de uygulayabilirsiniz.

mini instagram fotoğrafları9

Gördüğünüz gibi yapımı oldukça kolay ve eğlenceli olan el yapımı fotoğraf albümü, sevgilinizi mutlu edebileceğiniz güzel bir hediye fikri.

Sevgiliye Hediye Fotoğraf Albümü Hazırlama

Yeteneklerinizi gözler önüne serebileceğiniz, sevgilinizle çekildiğiniz en güzel fotoğrafları içerecek birbirinden anlamlı, en güzel el yapımı fotoğraf albümü fikirlerini sizin için bir araya getirdik.

El Yapımı Dekoratif Foto Albüm

Sevgilinizin odasının duvarını kendi ellerinizle hazırlayacağınız foto albüm ile renklendirmeye ne dersiniz? En sevdiğiniz fotoğraflarınızın yer alacağı bu romantik dekoratif ürün, sevgiliniz için de unutulmaz bir sürpriz olacak.

El yapımı dekoratif foto albüm nasıl yapılır?

 

♡ El Yapımı Mini Fotoğraf Albümü

Bakmaya doyamadığınız, en sevdiğiniz fotoğraflarınızdan oluşacak mini bir albüm oluşturmaya ne dersiniz? Kartondan hazırlanan bu albüm, kendisi küçük ama anlamı büyük bir hediye olacak.

El yapımı mini fotoğraf albümü nasıl yapılır?

 

♡ El Yapımı Fotoğraf Kutusu 

Hem renkli hem de romantik bir hediyeyle sevgilinize onu ne kadar çok sevdiğinizi hissettirmeye var mısınız? Fotoğraflarınızı barındıracak bu şirin fotoğraf albümünü hazırlarken oldukça keyifli bir zaman geçireceksiniz.

El yapımı fotoğraf kutusu nasıl yapılır?

 

♡ El Yapımı Stand Fotoğraf Albümü

Belki büyük bir albüm hazırlayacak vaktiniz olmayabilir. Ama içerisinde duygularınızın barındığı her emek, sevgiliniz için dünyanın en anlamlı hediyesi olacaktır. Baktıkça sevgilinize aşkınızı hatırlatacak en sevdiğiniz iki fotoğrafınızın olacağı bu ahşap stand, sevgilinizin çalışma masasındaki en anlamlı hediye olmaya aday!

El yapımı stand fotoğraf albümü nasıl yapılır?

 

♡ El Yapımı Mesajlı Fotoğraf Albümü

Albümünüzün sadece fotoğraflardan oluşacak bir anı defteri olmasını istemiyorsanız, aşk dolu mesajlarınızı da ekleyebileceğiniz bir fotoğraf albümüne dönüşmesini sağlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey süslemeler için yapıştırmalar, fotoğraflarınız ve şık bir defter…

El yapımı mesajlı fotoğraf albümü nasıl yapılır?

El yapımı daha farklı hediye seçeneklerini ele aldığımız yazımıza ulaşmak için buraya tıklayın.

5 yorumlar

  1. […] ”Bir müsait olsam, vaktim olsa..hemen fotoğrafları bastıracağım.” dediğiniz ama bir türlü vakit bulamadığınız, ertelediğiniz fotoğraflarınızı mini bir albüm oluşturmak sevgiliniz için çok anlamlı bir hale getirebilirsiniz. Merak edenler için anlatım linkte! […]

  2. Kalp şeklini ne ile yaptınız acaba yada evde ne ile yapabilirim öyle güzel acil gerekiyor cevap verirseniz sevinirim ve bu arada mükemmel olmuş 🙂

Comments are closed.